عربستان سعودی از پایان عملیات نظامی در یمن خبر داد

یمن

تسنیم نوشت:

کشورهای عضو ائتلاف عربی به سرکردگی سعودی بعد از بیست و هفت روز تجاوز به یمن پایان عملیات تجاوز عربستان به یمن را اعلام کردند.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از تلویزیون سعودی، کشورهای عضو ائتلاف عربی به سرکردگی سعودی پایان عملیات تجاوز عربستان به یمن را اعلام کردند.
این کشورها مدعی شدند که با توجه به تحقق اهداف عملیات طوفان قاطعیت علیه یمن، پایان این عملیات را اعلام می‌کنند.
امروز حسین امیرعبدالهیان معاون عربی و آفریقایی وزیر خارجه کشورمان گفته بود که خوش بین هستیم طی ساعات آینده آتش بس در یمن برقرار شود.
عربستان از بامداد ششم فروردین، پس از شکست تمام طرح‌ها و سیاست‌هایش در یمن و به بهانه بازگرداندن مشروعیت عبدربه منصور هادی رئیس جمهور فراری یمن به ریاض، به گزینه نظامی روی آورد و مناطق مختلف یمن را آماج حملات هوایی خود قرار داد، برخی کشورهایی که از نظر اقتصادی به کمک‌های عربستان نیازمند هستند، با عربستان در تجاوزات آشکار به یمن همراه شده‌ بودند. بحرین، قطر، کویت، امارات، مغرب، سودان، اردن و مصر از جمله کشورهایی هستند که در جنگ علیه یمن به عربستان پیوسته‌اند.
منابع یمنی امروز سه شنبه از کشته و زخمی شدن سه هزار شهروند یمنی از آغاز تجاوزگری نظامی ارتش سعودی به یمن خبر دادند.
این در حالی است که سازمان بهداشت جهانی در تازه ترین آمار شمار کشته های تجاوز عربستان و کشورهای همپیمانش به یمن را نزدیک به 1000 کشته و 3500 زخمی اعلام کرد.
عربستان در این مدت از سلاح‌های ممنوعه و غیرقانونی در سطح بین الملل علیه مردم یمن استفاده کرد و ضمن قربانی کردن صدها شهروند یمنی، بسیاری از زیرساختهای این کشور را نیز تخریب کرد.

5252

کد N798361