شصتمین سالگرد تاسیس کنفرانس کشورهای آسیا - آفریقا

رییس‌جمهور دقایقی پیش وارد جاکارتا شد

رييس‌جمهور,حسن روحاني,ایران و اندونزی

رییس‌جمهوری شامگاه سه‌شنبه به وقت محلی وارد جاکارتا پایتخت اندونزی شد تا در مراسم شصتمین سالگرد تاسیس کنفرانس کشورهای آسیا - آفریقا شرکت کند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) حجت الاسلام و المسلین دکتر حسن روحانی در فرودگاه بین المللی «حلیم» مورد استقبال وزیر امور خارجه اندونزی و جمعی دیگر از مقامات این کشور و سفیر و دیپلمات های کشورمان قرار گرفت.

رهبران و مقام‌های بلندپایه بیش از ۱۰۰ کشور آسیایی و آفریقایی در کنار نمایندگان ۱۶ کشور ناظر و ۲۵ سازمان بین‌المللی برای شرکت در این مراسم دعوت شده‌اند.

رییس‌ جمهوری اسلامی ایران سخنران نشست صبح چهارشنبه اجلاس سران کشورهای آسیا – آفریقاست.

شصتمین اجلاس سران آسیا – آفریقا چهارشنبه و پنجشنبه برگزار می‌شود.

نخستین اجلاس کشورهای آسیایی و آفریقایی ۱۸ آوریل ۱۹۵۵ میلادی برابر ۲۸ فروردین ۱۳۳۴ شمسی در باندونگ اندونزی برگزار شده بود؛ کنفرانسی که موجب شکل گیری جنبش غیرمتعهدها شد که اعضای آن به هیچ یک از دو بلوک قدرت آن زمان یعنی ایالات متحده آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی وابسته نبودند.

رییس‌جمهور در فرودگاه جاکارتا در گفت‌وگویی کوتاه با خبرنگاران شرکت در نشست سران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی، دیدار و گفت‌وگو با شماری از مقامات ارشد کشورهای شرکت کننده و سخنرانی در جمع علمای مسلمان، نخبگان و تجار اندونزی را از جمله برنامه‌های کاری فشرده خود در سفر به جاکارتا اعلام کرد.

«تقویت همبستگی و همکاری در جهان اسلام» محور نشست سران عضو سازمان همکاری های اسلامی عنوان شده است.

انتهای پیام

کد N798258