در دیدار با فرستاده سوئد در امور سوریه

امیرعبداللهیان: تنها مردم سوریه، تصمیم‌گیرندگان آینده کشورشان هستند

سوريه,حسين اميرعبداللهيان,معاون عربي و آفريقاي وزارت امور خارجه

شبون، فرستاده ویژه وزارت امور خارجه سوئد در امور سوریه که به تهران سفر کرده است امروز (سه‌شنبه) با حسین امیر عبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه دیدار و پیرامون تحولات سوریه گفت‌وگو کرد .

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، فرستاده ویژه سوئد در امور سوریه نقش جمهوری اسلامی ایران در حل مساله سوریه را مهم برشمرد و تاکید کرد: از هر طرحی که به حل مشکل سوریه کمک کند حمایت می‌کنیم.

وی از آمادگی کشورش برای همکاری با سازمان ملل و فرستاده ویژه دبیر کل در امور سوریه خبر داد و اعلام کرد باید زمینه لازم برای مذاکره بین طرفین درگیر فراهم شود.

فرستاده ویژه سوئد ضمن تشکر و قدردانی از تلاش های ایران و نقش کشورمان در ایجاد ثبات در منطقه اعلام کرد: سوئد از اول بحران سوریه به عنوان یکی از کمک‌کنندگان اصلی به این کشور بوده و در تمامی کنفرانس‌های بین‌المللی و منطقه ای درباره سوریه مشارکت فعالانه‌ای داشته است و همکاری با سازمان ملل و مجامع بین المللی را بهترین راه برای حل بحران سوریه می داند.

وی تصریح نمود: جمهوری اسلامی ایران می تواند در خصوص حفظ آرامش و ارسال کمک به پناهندگان سوریه مشارکت خوب و فعالانه ای داشته باشد.

امیرعبداللهیان در این دیدار ضمن قدردانی از کمکهای انسان‌دوستانه دولت سوئد به آوارگان سوری، مذاکره و گفت‌وگو را تنها راه حل بحران سوریه اعلام کرد و اظهار داشت: برای رسیدن به این هدف لازم است مرزهای این کشور با سایر کشورهای همسایه برای جلوگیری از ورود اسلحه و مهمات برای گروه‌های درگیر در سوریه کنترل شود.

امیرعبداللهیان سیاست کلی ایران در قبال تحولات سوریه ، عراق و یمن را تاکید بر حفظ تمامیت ارضی، ثبات ، امنیت و توفیق مردم سالاری دانست و بار دیگر تاکید کرد که برای آینده سیاسی سوریه تنها مردم این کشور باید تصمیم گیری کنند.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان تلاش برای ایجاد زمینه برای بازگشت هر چه زودتر آوارگان سوریه به موطن خود را ضروری دانست.

انتهای پیام

کد N798202