هارتص اذعان کرد:

خطر روز افزون موشکهای حزب الله و حماس برای رژیم صهیونیستی

سیاسی

یک رسانه صهیونیست با اشاره به خطر روز افزون موشکهای حزب الله و حماس برای رژیم صهیونیستی به ناکامی این رژیم در ایجاد بازدارندگی در برابر آن پرداخته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه صهیونیستی هآرتص با اذعان به توان موشکی حزب الله اعلام کرد: صد هزار موشکی که حزب الله در اختیار دارد به سوی اسرائیل نشانه گرفته شده است به آن باید موشکهایی که حماس در اختیار دارد را نیز افزود.

این رسانه صهیونیستی خطر موشکی حزب الله را جدی و وارد می داند و بیان کرد: احتمال اینکه حزب الله موشکهای خود را به سوی اسرائیل بگیرد زیاد و وارد است. برخی نظرات از توان مقابله اسرائیل با این حملات موشکی حکایت دارد ولی در عمل تحقق آن دشوار است و با محاسبه خطرات و آسیب های وارده از حملات موشکی این نگرانی ایجاد می شود.

هآرتص در ادامه می نویسد: در حالی که مسئولان سیاسی و نظامی ما طی سالهای گذشته همه تلاش خود را برای متوقف کردن برنامه هسته ای ایران به کار گرفته اند در زمینه واکنش اسرائیل به تهدیدات موشکهای حزب الله به استثنای برنامه دفاع شهری و توسعه سامانه گنبد آهنین، بسیار محدود بوده است. فرصت شلیک موشک های حماس در جنگ غزه و عملیات صخره های استوار از بین رفت.

این رسانه صهیونیستی می افزاید: تهدید موشکی حزب الله از ناحیه تعداد و برد دقت روز به روز بیشتر می شود. باوجود همه تلاشهایی که در طول سالها برای ممانعت از ورود سلاح به دست حزب الله انجام گرفته است اما توان حزب الله برای ضربه زدن به زیر ساختهای شهری و نظامی اسرائیل افزایش یافته است. این که اسرائیل بتواند بازدارندگی در برابر حزب الله ایجاد کند استراتژی مناسبی نیست. اسرائیل در جنگ دوم لبنان و جنگ با حماس در غزه در استراتژی بازدارندگی با ناکامی روبرو شده است.