جعفرزاده در نطق میان دستور:

وزارت خارجه فکت‌شیت را منتشر کند/ انتقاد از تناقض در دستگاه قضا

سیاسی

نماینده مردم رشت در مجلس گفت: از سرداران دستگاه دیپلماسی خارجی تقاضا دارم با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری، گزاره‌برگ (فکت شیت) ایرانی توافقنامه را منتشر کنند تا پایانی بر کلیه ابهامات باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در نطق میان دستور خود، با اشاره به فجایع آل سعود در یمن اظهار داشت: در روزهای گذشته شاهد ریزش بمب‌های فسفری صهیونیستی و آمریکایی توسط هواپیماهای سعودی‌های مزدور بر روی مردم بی‌دفاع و بیگناه یمن بوده‌ایم و هستیم؛ شمشیر صهیونیستی خائن‌الحرمین‌ به خون فرزندان بیگناه مسلمان یمنی آلوده است.

وی با تأکید بر اینکه جهان اسلام نباید سکوت کند و باید جلوی این اقدام کثیف صهیونیستی را بگیرند، به حادثه اخیرفرودگاه جده اشاره کرد و گفت: با توجه به طولانی شدن مجازات پلیس منحرف سعودی، درخواست تعطیلی سفر حج را داریم؛ وقتی دولت صهیونیستی سعودی توان ایجاد امنیت برای حجاج را ندارد، اعزام ایرانیان با عزت به کشور حجاز، چه استدلال و پشتوانه موجهی دارد؟

وزارت خارجه فکت شیت مذاکرات را منتشر کند

نماینده مردم رشت در ادامه با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ تأکید کرد: از سرداران دستگاه دیپلماسی خارجی تقاضا دارم با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری، گزاره‌برگ ایرانی توافقنامه را منتشر کنند تا پایانی بر کلیه ابهامات موجود باشد.

جعفرزاده ادامه داد:‌ در هفته آینده به استقبال روز کارگر و روز معلم و روز شورا و سایر مناسبت ها خواهیم رفت و در راس‌ این‌ها، ولادت حضرت امام علی (ع) و مبعث حضرت رسول اکرم (ص) است؛ روز پدر را ابتدا به پدران آسمانی، شهدای هشت سال دفاع مقدس تبریک عرض می‌کنم.

وی تصریح کرد: بنا به فرموده مقام معظم رهبری، این روزها و مناسبت‌ها بهانه‌ای است برای حل مشکل این اقشار؛ انتظار می رود وزارتخانه‌های مرتبط برای حل مشکل کارگران و معلمان لوایح مورد نیاز را به مجلس ارائه کنند تا مجلس هم این قشر مظلوم، کارگران و معلمان زحمتکش را ساماندهی کنند.

این نماینده مجلس نهم، همچنین به مطالبات صنفی این اقشار اشاره و تأکید کرد: از وزارت کشور تقاضا می‌کنم، اجازه قانونی تجمع و راهپیمایی آرام به کارگران و معلمان و سایر اصناف را بدهد؛ در همین انقلاب سابقه این اقدامات بوده است، حال چرا باید الان از بیان حرف‌های منطقی این اقشار مظلوم در چارچوب قانون خوف داشته باشیم؟ از سوی دیگر باید نیروهای شرکتی و پیش‌دبستانی‌ها در سال جاری تعیین تکلیف شود.

اعتراض به دیوارکشی‌های اطراف مجلس

جعفرزاده ایمن‌آبادی همچنین به دیوارکشی اطراف مجلس اشاره و نسبت به آن اعتراض کرد و گفت: حال که مجلس مذاکراتش مستقیما به گوش مردم می‌رسد، لذا نباید ارتباطش با مردم قطع شود؛ انجام هزینه دیوارکشی غیرمنطقی و غیرضروری است و تبعات منفی شدید دارد. اصلاً نفس این اقدام، القای فضای نا امن در جامعه است.

وی ادامه داد:‌ شنیده شده نطنز پدافند غیرعامل است و در رابطه با نهاد ریاست جمهوری هم اقدام مشابه در حال انجام است؛ به عنوان نماینده مردم خواستار برچیده شدن دیوار بین خادمین ملت با مردم ولایتمدار هستم.

شکایت ۵ همکار رئیس جمهور سابق از احمد توکلی/ دستگاه قضایی بابت تناقض های موجود چه جوابی دارد؟!

این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: حضرت آیت الله آملی لاریجانی شما شخصیت شجاع، عادل و فرهیخته ای هستید؛ اقدامات خوب و موثری انجام دادید اما بعضی تناقضات وجود دارد؛ مطلع هستید؟ پنج نفر از اطرافیان احمدی نژاد، آقایان رحیمی، مشایی، جوانفکر، بقایی و مرتضوی که سوابق و عملکردشان بر همگان روشن است، علیه دکتر توکلی نماینده تهران به ناحق طرح شکایت کرده‌اند.

جعفرزاده اظهار داشت: دستگاه قضا هر روز این نماینده خدوم را که در راستای انجام وظایف نمایندگی اش مطابق قانون اساسی عمل کرده، به دادگاه فرا می‌خواند؛ گرچه هر آدم مسئله‌داری حق شکایت دارد، اما آقای آملی لاریجانی! معاون رئیس جمهور دولت سابق با شبکه خبر رسانه ملی تماس گرفت و به بنده با ذکر نام ۱۹ اتهام وارد کرد. اینجانب یک سال و نیم است به دستگاه قضا رفت و آمد می‌کنم، اما هیچ نتیجه‌ای حاصل نشده است. واقعا برای این تناقض در عمل چه پاسخی دارید؟!

وی تأکید کرد: دستگاه قضا محل تظلم‌خواهی است و مردم باید چنین احساسی داشته باشند. مردم در دستگاه قضایی سرگردان هستند، تکریم ارباب رجوع دیده نمی‌شود، تطویل رسیدگی به پرونده‌ها هنوز به قوت خود باقی است و با وجود همکاری مجلس و تخصیص بودجه مناسب، قول جدی مشاهده نمی‌شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس همچنین افزود: از دولت محترم تقاضا دارم مطالبات باقیمانده خاندان معظم شهدا را در اسرع وقت پرداخت کند. مبادا در ماه مبارک رمضان سفره‌های رنگین افطاری از محل بیت المال پهن شود و دل خاندان معظم شهدا و ایثارگران و مردم ولایتمدار خون شود. از هم اکنون تدابیر لازم اتخاذ شود تا به جای افطاری های رنگین، در فکر اعتکاف جوانان باشید؛ این قبیل اقدامات دقیقا مخالف سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی است و قطعا مجلس سکوت نخواهد کرد.

جعفرزاده به ضرورت اجرای دقیق قانون هدفمندی یارانه ها نیز اشاره کرد و گفت: دولت چرا از قطع یارانه ثروتمندان پرهیز می‌کند؟! چرا این همه تکذیب و تایید می‌شود؟ تقاضا دارم یارانه ثروتمندان بلافاصله قطع شود و یارانه اقشار آسیب‌پذیر و تحت پوشش سازمان‌های حمایتی همچون بهزیستی، کمیته امداد و زنان بی‌سرپرست و بدسرپرست افزایش یابد.