محمدی ری‌شهری:

تبعیض و وجود رابطه بجای ضابطه مردم را بدبین می‌کند

سیاسی

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع)گفت: باید رفتار و منش مسئولان و مدیران در نظام اسلامی در خور شأن انقلاب اسلامی و نظامی باشد که آراسته به مبانی معرفتی پیامبراکرم (ص) و اهل بیت مطهر ایشان علیهم‌السلام است.

وی افزود: این موجب خواهد شد که مردم نتیجه دینی بودن رفتار حکومت اسلامی را به عینه مشاهده کرده و حلاوت رهنمودهای اهل بیت (ع) را در عملکرد مسئولان نظام احساس کنند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، آیت‌الله محمدی ری‌شهری در جمع اعضای شورای اداری و مسئولان روابط عمومی شهرستان ری، با تبریک حلول ماه رجب و ایام ولادت امام باقر(ع) در استناد به روایتی از این امام همام گفت: در روایت است که فردی از پیامبر(ص) پرسید، کدام عمل نزد خداوند محبوبتر است و پاداش بیشتری دارد و قرب بیشتری نسبت به حضرت حق ایجاد می‌کند و حضرت در پاسخ فرمودند: پیوسته شادکردن مسلمان.

رئیس دانشگاه قرآن و حدیث با اشاره به نامگذاری سال جدید به نام همدلی و همزبانی تصریح کرد: از جمله وظایف مسئولان در نظام جمهوری اسلامی پیوسته شاد کردن مردم با رعایت حقوق شهروندان، احترام به شئونات مردم و رعایت موازین اسلامی است که اگر این مساله صورت گیرد، همدلی و همزبانی در جامعه محقق خواهد شد.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع)فت: از جمله وظایف دولت در حکومت اسلامی خدمتگزاری به همه مردم کشور از مسلمان و غیر مسلمان است و همه افراد باید مورد مهر و عنایت دولت و حکومت اسلامی قرار گیرند.

رئیس دانشگاه قرآن و حدیث در بیان روایتی از رسول اکرم(ص) افزود: بهترین مردم کسی است که خیرش به دیگران برسد، چنانچه در روایت دیگر است که مردم تحت تکفل خدا هستند و محبوبترین انسان‌ها کسی است که نافع باشد برای خانواده خدا و از این رو شادکردن مردم و خدمتگزاری به آنان در سالی که به نام همدلی و همزبانی نام گرفته است بهترین اصل و وظیفه مسئولان باید باشد.

محمدی ری‌شهری گفت: باید همگی عزم خود را جدی کرده و تلاش کنیم در جمهوری اسلامی مردم، پرتویی از حکومت نبوی و علوی را در ادارات و تصمیمات ببینند زیرا که با شعار مساله حل نمی‌شود و اکنون وقت عمل است که مردم احساس کنند که ارزش‌های اسلامی در کشور حکومت می‌کند.

وی افزود: هر کارگزار و هر خدمتگزار به نظام در هر نقطه هم می‌تواند در ادارات و نهادهای موجود بر علاقمندان به نظام اضافه کند و هم با رفتار و عملکرد خود می‌تواند برای نظام دشمن ایجاد کند، اما باید همیشه مراقب باشیم برای نظامی که مبتنی بر معارف اهل بیت علیهم السلام است، جاذبه ایجاد کنیم.

محمدی ری شهری بروز تبعیض، رشوه، معطل کردن مردم و وجود رابطه بجای ضابطه را از عواملی برشمرد که موجب بد بین شدن مردم می‌شود و تصریح کرد: در مقابل مساوات، احترام به وقت مردم و معطل نگذاشتن مردم از جمله مسایلی است که موجب جلب رضایت مردم خواهد شد.

وی همچنین در دیدار فرمانده، روحانیون، معاونان و مسئولان سپاه حضرت سیدالشهداء علیه السلام با تبریک فرارسیدن ماه رجب و روز ولادت حضرت باقرالعلوم علیه السلام با استناد به آیات قرآن و روایات اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام گفت: در ماه رجب رحمت الهی بر امت اسلام فرو می‌ریزد و در این ماه باید آمادگی لازم را برای بهره مندی از رحمت واسعه الهی کسب نمائیم.

وی با طرح این پرسش که چگونه می‌توانیم خود را در معرض نسیم رحمت الهی قرار دهیم، گفت: در توصیه امام باقرعلیه السلام است که با مراجعه راستین به خدا، خود را در معرض رحمت خداوند قرار بده.

رئیس دانشگاه قرآن و حدیث افزود: باید برای مراجعه راستین به خدا از مناجات و دعا در دل شب بهره گیری کرد، زیرا مناجات در دل شب در رسیدن به قرب الهی موثرتر است.

محمدی ری‌شهری با تاکید بر توصیه رهبرمعظم انقلاب در خصوص تقویت ایمان و انجام مراقب‌های دینی و معنوی افزود: ذکر و توسل و تهجد در دل شب از لوازم تقویت ایمان است و کسانی که مسئولیت بیشتری دارند در این خصوص نیازمندترند.

رئیس دانشگاه قرآن و حدیث پس از انس و مراجعه به خدا، دومین عامل در جلب بیشتر رحمت الهی را مهربانی با مردم برشمرد و گفت: همدلی و همزبانی که در شعار امسال نیز مورد تاکید قرار گرفته، زمینه ساز بهره مندی از رحمت الهی در جامعه خواهد بود.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) همچنین در بیان پاسخ پیامبراکرم (ص) به شخصی که از آن حضرت برای جلب رحمت الهی توصیه‌ای خواسته بود، گفت: انسانی که به خودش رحم کند یعنی گناه نکند و خود را مورد غضب الهی قرار ندهد و همچنین با دیگران مهربان باشد، مورد رحمت الهی قرار خواهد گرفت.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) با استناد به روایتی از حضرت علی علیه السلام گفت: بیشترین چیزی که زمینه ساز رحمت الهی است این است که انسان با همه مردم مهربان باشد.

محمدی ری شهری با بیان اینکه «با برخی از افراد مثل کسانی که موجب تضعیف نظام و رهبری می‌شوند و نسبت به خون پاک شهیدان و فداکاری‌های مردم و علما و آرمان‌های امام و انقلاب اسلامی ظلم روا می‌دارند، نمی‌توان مهربانی کرد» تصریح کرد: در روایتی آمده است که مهربانی کردن با کسانی که به دیگران رحم نمی‌کنند مانع رحمت خدا می‌شود.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) عامل دیگری که موجب جلب بیشتر رحمت الهی می‌شود را یاد خدا برشمرد و گفت: در روایت آمده است که کسی که یاد خدا باشد، رحمت الهی شامل حال او خواهد شد و همچنین اگر کسی به تداوم در ذکر مشغول باشد، همه کارهای پنهانی و آشکار او درست خواهد شد.

انتهای پیام

کد N797959