سنایی تاکید کرد:

توسعه همکاری‌های فرهنگی با کشورهای عضو سازمان شانگهای

سیاسی

مهدی سنایی سفیر ایران در روسیه به نمایندگی از کشورمان در راس یک هیات ایرانی در دوازدهمین اجلاس دو روزه وزیران فرهنگ سازمان همکاری شانگهای حضور یافت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سفیر کشورمان در مسکو که از طرف کشورمان ریاست هیات ایرانی شرکت کننده در نشست را برعهده داشت با اشاره به تاریح و تمدن فرهنگی کشورمان، بر نقش معنویت و فرهنگ در تحولات منطقه‌یی تاکید کرد.

او هم‌چنین ضمن بیان وجود محمل‌های توسعه مناسبات و توافقات دو جانبه فرهنگی بین ایران و کشورهای عضو (از قبیل قراردادهای خواهر خواندگی، انجمن‌های دوستی و ...) آمادگی کشورمان برای توسعه همکاری‌های فرهنگی با این کشورها در چارچوب مصوبات سازمان را نیز مطرح کرد.

دوازدهمین اجلاس دو روزه وزیران فرهنگ سازمان همکاری شانگهای با شرکت وزیران فرهنگ روسیه، چین، تاجیکستان، قرقیزستان، معاونان وزیران و نمایندگان کشورهای عضو در مسکو برگزار شد.

در این نشست که با سخنرانی وزیر فرهنگ روسیه آغاز شد، حاضران دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود درباره راه‌های توسعه همکاری‌های فرهنگی میان اعضاء را بررسی و در پایان بیانیه اجلاس متضمن راه‌های توسعه گسترش مناسبات فرهنگی به امضا رسید.

انتهای پیام

کد N797926