سخنگوی ارتش یمن: عربستان دچار سرگردانی شده است/در برابر حملات ائتلاف کوتاه نمی‌آییم

سیاسی

سخنگوی ارتش یمن ضمن درخواست از جامعه جهانی برای عمل به مسئولیت‌هایش در قبال یمن اعلام کرد: عربستان تحت عنوان عملیات "طوفان قاطع"و با سلاح‌هایی که استفاده از آنها در سطح بین‌المللی ممنوع است به کشتار دسته جمعی ملت یمن ادامه می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از سایت اینترنتی النشره، شرف غالب لقمان، سخنگوی ارتش یمن با بیان این مطلب اظهار کرد: حملات مداوم نیروهای عربستانی بر مناطق مسکونی نشان‌دهنده سرگردانی و دستپاچگی عربستان است.

وی تصریح کرد: نظام آل سعود و هم‌پیمانانش پس از گذشت 26 روز متوالی از حملات وحشیانه خود به مردم بی‌گناه ساکن در استان‌های مختلف یمن، در تنگنای بسیار سختی قرارگرفته‌اند.

این مسوول یمنی اظهار داشت: مرحله دوم عملیات "طوفان قاطع" نشان‌دهنده ناامیدی و دستپاچگی کامل نیروهای عربستان در این روند است تا جایی که بسیاری از کارشناسان نظامی در حال بررسی عوامل شکست واقعی حملات عربستان بر یمن هستند.

وی تصریح کرد: در جریان حملات روز دوشنبه عربستان بر مناطق مسکونی صنعاء آن هم با سلاح‌هایی که در سطح بین‌المللی ممنوعیت استفاده دارند؛ بیش از 30 تن شهید و حدود 300 تن مجروح شدند.

سخنگوی ارتش یمن از جامعه بین‌الملل خواست تا به مسوولیت‌های خود مقابل جنایاتی که عربستان علیه ملت یمن مرتکب می‌شود، عمل کنند.

وی در پایان افزود: ملت یمن و نیروهای مسلح کشور مقابل حملات وحشیانه عربستان کوتاه نمی‌آیند و برای مقابله با جنایات عربستان تمام امکانات موجود خود را به کار می‌گیرند.

انتهای پیام

کد N797924