حسینیان خواستار انتشار سریع فکت‌شیت ایرانی شد

سیاسی

روح الله حسینیان از وزارت امور خارجه خواست که سریعاً فکت‌شیت ایرانی را منتشر کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) نماینده تهران طی تذکر شفاهی خود در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی گفت: امروز ما در مقابل یک تصمیم سرنوشت‌ساز تاریخی قرار گرفته‌ایم، ما برای مردم قهرمان ایران یا عزت می‌آفرینیم یا با قبول یک آپارتاید علمی که صدبار بدتر از کاپیتولاسیون است، آن را بر ملت ایران تحریم می‌کنیم.

وی افزود: در این عرصه یا نام‌مان در ردیف مردان تاریخ‌ساز ثبت خواهد شد یا در ردیف امضا‌کنندگان ترکمانچای و گلستان و واگذاری هرات و بحرین، که مورد لعن و نفرین نسل‌های آینده و شهدا قرار خواهیم گرفت.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما نمایندگان از وزارت امور خارجه می‌پرسیم چرا فکت‌شیت ایرانی را منتشر نمی‌کنید؟ چرا علی‌رغم دستور مقام معظم رهبری و درخواست 213 نماینده مجلس از انتشار فکت‌شیت ایرانی خودداری می‌کنید؟

حسینیان ادعا کرد: ما رسماً اعلام می‌کنیم این بیانیه که گزارشی از مذاکرات هسته‌ای ایران است، ایران را از دستیابی به غنی‌سازی صنعتی محروم می‌کند و باعث می‌شود دستاوردها و تولیدات ما نابود و توسعه و پیشرفت تکنولوژی‌ای که امروز پس از آزمون و خطاهای بسیار به آن دست یافته‌ایم، متوقف شود.

این نماینده با اشاره بیانیه لوزان سوئیس ادعا کرد: هیچ تضمینی برای آزادی غنی‌سازی پس از 10 سال در این بیانیه نیامده است و در این بیانیه نه تنها غنی‌سازی ایران به رسمیت شناخته نشده، بلکه به شدت حق غنی‌سازی ایران محکوم و تنها یک کاریکاتور مینیاتوری از غنی‌سازی برای ایران به جا مانده است.

وی در پایان تاکید بر اینکه ما نمایندگان حق نداریم به بهانه تخصصی‌بودن برنامه غنی‌سازی نسبت به قراردادی که در پیش‌رو است، بی‌تفاوت باشیم، گفت: هیات رئیسه مجلس موظف است از متخصصان موافق و مخالف و مسئولان لایق دعوت کند تا بیانیه لوزان را تبیین کرده و نمایندگان مجلس با چشمی باز در این‌خصوص تصمیم‌گیری کنند.

انتهای پیام

کد N797878