۰

معاون وزیر امور خارجه: افراط گرایی تهدیدی برای جهان است

  • ۳بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
وزارت خارجه,تروریسم,اندونزی

معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه کشورمان از تروریسم و افراط گرایی به عنوان تهدیدی عمده برای استقرار صلح و امنیت درجهان و بویژه در قاره آسیا و آفریقا یاد کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در آستانه برگزاری کنفرانس سران آسیا و آفریقا در اندونزی، نشست وزرای کشورهای آسیایی و آفریقایی از صبح دوشنبه و با سخنرانی خانم مرسودی، وزیر امور خارجه اندونزی در سالن اجلاس سران جاکارتا شروع به کار کرد.

این نشست که به مناسبت شصتمین سالگرد کنفرانس بین قاره ای باندونگ برای ' همبستگی آسیا و آفریقا' برگزار می شود با استقبال مناسبی از سوی 130 کشور آسیایی و آفریقایی روبرو شده است.

به گزارش اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه ، در نشست وزراء که با حضور وزرای امور خارجه کشورهای آسیایی و آفریقایی برگزار شد، ابراهیم رحیم پور، معاون وزیر امور خارجه و رییس هیات کشورمان،برضرورت همکاری بیشتر کشورها و ترویج روح بردباری، تکثرگرایی، سعه صدر و احترام به عقاید و دیدگاه های متنوع تاکید کرد.

وی ضمن تمجید از نقش اندونزی در برگزاری این ابتکار، به چالش های پیش روی کشورهای آسیایی و آفریقایی اشاره و فقر و بی عدالتی، تاثیرات منفی بحران اقتصادی جهان و بی توجهی کشورهای توسعه یافته به خواست و اراده کشورهای در حال توسعه در اتخاذ تصمیمات موثر جهانی را از جمله این چالش ها برشمرد.

کنفرانس سران آسیا و آفریقا که با عنوان پیشبرد همکاری های جنوب-جنوب در جاکارتا برگزار می شود با نشست سران و روسای کشورهای این دو قاره و نهایی کردن 3 بیانیه در مورد توسعه همکاری های جنوب-جنوب، مشارکت جدید استراتژیک آسیا و آفریقا و همبستگی با فلسطین به پایان خواهد رسید.

حسن روحانی، رییس جمهور کشورمان و رییس جنبش عدم تعهد هم سخنران ویژه این اجلاس در روز نخست خواهد بود.

52261

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.