درخواست شورای امنیت برای ارائه 30 میلیون دلار کمک به یرموک

سیاسی

شورای امنیت سازمان ملل خواستار اختصاص 30 میلیون دلار کمک اضطراری برای آوارگان فلسطینی ساکن اردوگاه یرموک در سوریه شد. این شورا همچنین درخواست کرد تا به امدادگران اجازه داده شود آب و دیگر لوازم ضروری را در بین آوارگان توزیع کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری فرانسه، شورای امنیت همچنین خواستار خروج تروریست‌های داعش و جبهه النصره مرتبط با القاعده و توقف حملات بمب‌گذاری در این اردوگاه شد.

پییر کراهنبول، رئیس آژانس حمایت از فلسطینیان در سازمان ملل، آنروا، به خبرنگاران گفت که صدها فلسطینی در یرموک هستند و اوضاع انسانی در این اردوگاه

بسیار بد و وخیم است.

وی همچنین خواستار 30 میلیون دلار کمک برای یرموک شد و گفت که تنها 77 میلیون دلار از 415 میلیون دلار کمک درخواستی وی برای آنروا سرمایه‌گذاری شده است.

از اول آوریل سال‌جاری میلادی تروریست‌های داعش اردوگاه آوارگان یرموک را تصرف کردند و همزمان با محاصره این منطقه توسط نیروهای دولت سوریه با دیگر گروه‌های مسلح درگیر شدند که این امر اوضاع را در این منطقه بسیار وخیم کرده است.

پس از آنکه بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل گفت، برای جلوگیری از وقوع یک «قتل عام» در این اردوگاه باید کاری صورت گیرد، شورای امنیت روز دوشنبه برای دومین بار در دو هفته اخیر نشستی را با هدف مذاکره درخصوص بحران یرموک برگزار کرد.

شورای امنیت در بیانیه‌ای متحد خواستار دسترسی بدون مانع به یرموک و حفاظت از غیرنظامیان داخل این اردوگاه شد.

کراهنبول پیشنهاد داد تا هیاتی از اعضای شورای امنیت برای بررسی وضعیت یرموک به این منطقه سفر کنند.

انتهای پیام

کد N797552