اردوغان و اوباما مسجدی را در آمریکا افتتاح می‌کنند

وزارت امور خارجه ترکیه در بیانیه‌ای گفت: روسای جمهوری ترکیه و آمریکا مرکز تمدن و فرهنگی آمریکا-ترکیه را در مریلند افتتاح خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آنادولو، مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه که در سفری سه روزه راهی واشنگتن شده است، از این مرکز که شامل یک مسجد هم می‌شود، دیدارکرده و با نمایندگانی از جامعه مسلمانان آمریکا گفت‌وگو کرد.

چاووش اوغلو گفت: در جریان یک تماس تلفنی رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه از باراک اوباما، همتای آمریکایی خود خواست که در زمان افتتاح این مرکز وی را همراهی کند و رئیس جمهوری آمریکا نیز این پیشنهاد را پذیرفت.

اگر برنامه کاری اوباما در زمان اجرای مراسم افتتاحیه اجازه دهد، وی اردوغان را همراهی خواهد کرد. این متجمع در محوطه بزرگی ساخته شده و شامل قهوه خانه، فروشگاه، مرکز فرهنگی، آمفی تئاتر و سالن نمایش، کافی نت، کتابخانه، حمام ترک (حمام عمومی) و مهمانخانه می‌شود.

چاووش اوغلو گفت که این مرکز به عنوان مکانی ساخته شده که تمام مسلمانان در آمریکا بتوانند بیایند در آنجا و عبادت کنند.

به گفته وی مسلمانان با چالش‌های بیشماری در سراسر جهان مواجه هستند و خصوصا این وقایع به دلیل اسلام هراسی بیشتر شده است.

وزیر خارجه ترکیه تاکید کرد: وظیفه ما ارائه اسلام واقعی است که دین صلح است. اسلام تروریسم را تحمل نمی‌کند. اما متاسفانه گروه‌های تروریستی داعش و القاعده وجهه اسلام را خدشه‌دار کرده‌اند.

انتهای پیام

کد N797539