دری نجف‌آبادی: امام خمینی(ره) منشأ تحولات بی‌نظیر در جهان اسلام بود

سیاسی

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: امام راحل نه تنها یک رهبر با عظمت سیاسی بیدارگر بود بلکه منشأ تحولات بسیاری در جهان اسلام شد و در ابعاد فقاهت، فلسفه، اخلاقیات و تفسیر قرآن، نظرات وی برای جامعه ما و امت اسلام همواره منشأ خیر و برکت است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: امام راحل نه تنها یک رهبر با عظمت سیاسی بیدارگر بود بلکه منشأ تحولات بسیاری در جهان اسلام شد و در ابعاد فقاهت، فلسفه، اخلاقیات و تفسیر قرآن، نظرات وی برای جامعه ما و امت اسلام همواره منشأ خیر و برکت است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه مرکزی – آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی در آیین اختتامیه بخش اول جشنواره سراسری "سه گانه سرفصل" که در دانشگاه اراک برگزار شد، با اشاره به مقام و جایگاه امام خمینی(ره) گفت: امام راحل مبانی انقلاب را با حاکمیت بی‌نظیر خود بنا نهاد.

وی افزود: شخصیت والای امام و زندگی پربار وی در چنین جشنواره‌هایی برای حقیقت‌طلبان شناسانده می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی با اشاره به فرارسیدن ماه رجب، عنوان کرد: طبق روایات امامان معصوم(ع)، چهار شب از تمام شب‌های سال از ارزش والایی جهت شب زنده‌داری برخوردار است که یکی از این شب‌ها شب اول ماه رجب است و سه شب دیگر شامل شب نیمه اول ماه شعبان، شب عید فطر و شب عید قربان است.

وی افزود: در هر یک از این شب‌های نورانی، فرشته داعی در ملکوت تا سپیده صبح همه را به سوی سفر الی‌الله فرا می‌خواند.

دری نجف‌آبادی در ادامه اظهار کرد: امام خمینی(ره) ماه رجب، اعتکاف و حج و... را در کشور احیا کرد. ایشان با تدابیر و شجاعت خود دنیای اسلام را تحت تاثیر قرار داد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: امروز آثار این هویت‌سازی در تمام نقاط دنیا از جمله در امت‌های اسلامی دیده می شود.

وی با بیان اینکه ارتش جمهوری اسلامی ایران را امام راحل احیا کرد، گفت: وی با تیزبینی و بصیرت خود، 29 فروردین را تحت عنوان روز ارتش جمهوری اسلامی نامگذاری کرد تا به همت این نیرو با تمام توان از تمامیت ارضی کشور دفاع شود.

نماینده ولی فقیه در استان اظهار کرد: امام یک شخصیت کم‌نظیر در تاریخ اسلام است که در تمام ابعاد سیاسی، عرفانی، اخلاقی و ...الگوی بی‌نظیری برای همگان به شمار می‌رود.

وی با اشاره به تحولات در یمن گفت: شیعیان یمن، روحیه فداکاری، ایثار، عشق و مقابله با آمریکا و آل سعود را از رهبر کبیر انقلاب اسلامی آموخته‌اند، ایشان الگوی استکبارستیزی برای انسان‌های آزادیخواه جهان هستند.

وی به آثار و کتب بنیانگذار کبیر انقلاب اشاره کرد و گفت: با نگاه به 50 جلد از آثار مکتوب وی می‌توان دریافت که امام نه تنها یک رهبر با عظمت سیاسی بیدارگر بود بلکه منشأ تحولات بسیاری در جهان اسلام شد و در ابعاد فقاهت، فلسفه، اخلاقیات و تفسیر قرآن، نظرات وی برای جامعه ما و امت اسلام همواره منشأخیر و برکت است.

دری نجف آبادی با اشاره به اینکه تدوین قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از اقدامات ارزشمند رهبر کبیر انقلاب است، افزود: قانون اساسی ما مردم‌سالاری دینی، ولایت فقیه، انتخابات، آزادی را به همگان ارزانی داشته است.

انتهای پیام

کد N797483