تاکید پادشاه اردن بر حمایت از امنیت، ثبات و حاکمیت عراق

پادشاه اردن در دیدار با سه مقام ارشد عراقی در امان بر حمایت کشورش از امنیت، ثبات و حاکمیت عراق که در روند مقابله با گروه تروریستی داعش قرار دارد، تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، "عبدالله دوم"، پادشاه اردن در دیدار با "سلیم جبوری"، رئیس پارلمان عراق، "اسامه النجیفی"، معاون رئیس جمهور و "صالح المطلق"، معاون نخست وزیر عراق در خصوص تحولات در منطقه به ویژه تحولات اوضاع در عراق و تلاش‌های دولت عراق در مقابله با گروه تروریستی داعش بحث و گفت‌وگو کرد.

عبدالله دوم به مواضع اردن در حمایت از عراق در حفظ امنیت، ثبات و حاکمیت این کشور تاکید کرد و عنوان داشت: اردن از روند سیاسی که تمامی گروه‌ها و اقشار سیاسی عراق در ان حضور دارند، حمایت می‌کند چرا که این روند سیاسی در تحکیم آشتی ملی و ساختن عراق قوی و منسجم کمک می‌کند.

همزمان این مقامات عراقی نیز پادشاه اردن را در جریان رخدادهای کنونی عراق قرار داده و از ایستادگی و پشتیبانی اردن از عراق برای حفظ وحدت و حاکمیت و رقم زدن آینده‌ی بهتر برای تمامی عراقی‌ها قدردانی کردند.

اردن در ائتلاف تحت امر آمریکا برای مقابله با داعش در عراق و سوریه مشارکت دارد.

پیشتر پادشاه اردن در مصاحبه با شبکه "فاکس نیوز" آمریکا تاکید کرده بود، اردن تنها کشور عربی است که در کنار نیروهای ائتلاف در کنار عراقی ها در کشورشان فعالیت می‌کند.

انتهای پیام

کد N797480