با حضور معاونان وزرای خارجه در تهران؛

برگزاری نشست ۳جانبه ایران،سوریه وسوئیس/چهارشنبه؛بغداد،دمشق وتهران

سیاسی

نشست سه جانبه ایران، روسیه و سوئیس صبح امروز در محل وزارت امور خارجه کشورمان در تهران به منظور بررسی ابعاد مختلف بحران سوریه برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، نشست سه جانبه ایران، روسیه و سوئیس صبح امروز در محل وزارت امور خارجه کشورمان در تهران به منظور بررسی ابعاد مختلف بحران سوریه برگزار می شود.  

حسین امیرعبدالهیان، معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان،  فیصل المقداد، قائم مقام نخست وزیر سوریه و همچنین معاون وزیر امور خارجه سوئیس در این نشست حضور خواهند داشت.  

امیرعبدالهیان درباره برگزاری این نشست گفته است: تمرکز ما در این نشست بررسی ارسال کمک های انسان دوستانه به سراسر سوریه و یافتن ساز و کارهایی است که همه مناطق در این کشور زیر پوشش قوی تر این کمک های بین المللی قرار گیرد.

همچنین قرار است نشست سه جانبه ایران، عراق و سوریه نیز روز چهارشنبه در تهران برگزار شود.  

 در این نشست نیز حسین امبر عبدالهیان، فیصل المقداد و نزار خیرالله، معاون وزیر امور خارجه عراق حضور خواهند داشت.  

نشست سه جانبه ایران، عراق و سوریه پیش از این یک بار دیگر در تهران در سطح وزرای خارجه سه کشور در حاشیه اجلاس بین‌المللی جهان علیه خشونت و افراط‌گری برگزار شد.  

امیرعبدالهیان درباره این نشست روز چهارشنبه نیز معتقد است: این نشست بر راه حل سیاسی و یافتن ساز و کارهای مناسب برای تقویت روند های سیاسی، مبارزه با تروریسم و کمک به گسترش صلح، ثبات و امنیت در منطقه با محوریت سه کشور متمرکز است و تلاش می شود با شکل گیری گفتگوهای جدی راهکاری برای این مسائل مدنظر قرار گیرد.