ناکامی دولت توافق ملی فلسطین در حل اختلافات با حماس/رامی حمدالله: بزودی به غزه می‌روم

فلسطين

در حالی که عضو شورای مرکزی سازمان آزادی بخش فلسطین (ساف) از خروج ناگهانی وزیران دولت توافق ملی فلسطین از غزه خبر داد نخست وزیر این دولت اعلام کرد: اختلافات پیچیده قابل حل است.

در حالی که عضو شورای مرکزی سازمان آزادی بخش فلسطین (ساف) از خروج ناگهانی وزیران دولت توافق ملی فلسطین از غزه خبر داد نخست وزیر این دولت اعلام کرد: اختلافات پیچیده قابل حل است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، ولید العوض، عضو شورای مرکزی سازمان آزادی بخش فلسطین (ساف) که در تلاش است اختلافات میان حماس و وزرای دولت توافق ملی را برطرف کند، گفت: در حال حاضر نمی‌توانیم مشکلات موجود را برطرف کنیم و نشست اخیری که در آن وزیران و هیاتی از جنبش حماس، حزب مردمی، جهاد، دموکراسی و مردمی در آن حضور داشتند، در حل اختلاف موجود راه به جایی نبردند.

وی ادعا کرد: حماس همواره بر مواضع پیشین خود اصرار می‌ورزد و نمی‌تواند به وظایف خود آن طور که باید عمل کند. به همین خاطر وزیران حاضر در این نشست احساس کردند که مشکلات زیادی وجود دارد که می‌تواند جایگاه آن‌ها را زیر سوال ببرد، به همین خاطر تصمیم گرفتند که غزه را ترک کنند.

وزرای دولت توافق ملی به حماس اعلام کردند که بنا به دستور رامی حمدالله، نخست وزیر دولت توافق ملی غزه را ترک کردند آن هم پس از اینکه تلاش‌هایشان برای حل اختلافات میان خود و حماس راه به جایی نبرد.

پس از اینکه نیروهای امنیتی وابسته به حماس در نوار غزه، وزرای دولت توافق ملی را به مدت 24 ساعت در هتل خود نگه داشتند، اختلافات میان این دو گروه بالا گرفت. پیشتر قرار بود که این وزرا برای حل اختلافات موجود میان خود و حماس و رسیدن به توافق‌های لازم به مدت یک هفته اقدامات مورد نیاز در این خصوص را در غزه بررسی کنند.

این در حالی است که رامی حمدالله بعد از خروج ناگهانی و غیرمنتظره وزیران کابنیه‌اش از غزه تاکید کرد که اوضاع میان دولت و حماس هنوز به بن بست نرسیده است و اختلافات پیچیده هنوز قابل حل نیست.

او ادامه داد که در راستای حل اختلافات میان دو طرف به زودی ظرف روزهای آینده به غزه سفر خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N797380