با 151 رای موافق،

یک فوریت لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون مدیریت خدمات کشوری تصویب شد

سیاسی

مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز پس از این که به دو فوریت لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون مدیریت خدمات کشوری رای نداد با یک فوریت آن موافقت کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی با 151 رای موافق ، 44 رای مخالف و 9 رای ممتنع از مجموع 242 نماینده حاضر با یک فوریت لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون مدیریت خدمات کشوری موافقت کردند.

این در حالی است که دو فوریت لایحه مذکور در دستور کار مجلس قرار داشت و پس از اظهارات موافقان و مخالفان با توجه به اینکه علی لاریجانی به عنوان رئیس جلسه بیان کرد که اگر دو فوریت لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون مدیریت خدمات کشوری به تصویب نرسد ضمن وجود خلاء قانونی کارکنان دولت هم با مشکل مواجه می‌شوند، نمایندگان مجلس با 123 رای موافق، 85 مخالف و 5 رای ممتنع از مجموع 241 نماینده حاضر به دو فوریت آن رای ندادند. در واقع برای تصویب دو فوریت دو سوم رای نمایندگان باید لحاظ شود.

در جریان رسیدگی به این لایحه محمدرضا پورابراهیمی به عنوان مخالف اظهار کرد: بر اساس آیین نامه دولت می‌تواند لایحه را به مجلس برساند و ما انتظار داریم که در زمان مقرر این کار صورت بگیرد.

جعفر قادری نماینده مردم شیراز نیز به عنوان موافق با کلیات این لایحه اظهار کرد: اگر نمایندگان به کلیات رای دهند در مورد جزییات هم می‌توان بحث و بررسی‌های لازم را انجام داد.

حسن کامران نماینده اصفهان به عنوان دیگر مخالف این لایحه خاطر نشان کرد:‌مجلس سال گذشته یان لایحه را به مدت یک سال تمدید کرد و این سازمان‌ها هستند که بر حسب وظیفه‌شان باید اطلاعات را به روز کنند.

وی افزود: این در حالی است که دولت اظهار داشته تا پایان سال 95 لایحه مدت آزمایشی قانون مدیریت خدمات کشوری تمدید می‌شود اما نماینده دولت می‌گوید 10 درصد از کار نهایی لایحه باقی‌مانده و شش ماه کافی است.

علیپور نماینده ماکو نیز به عنوان موافق این لایحه اظهار کرد: دلیل ارائه لایحه دو فوریتی این است که طی 5-6 سال گذشته ما برای نظام پرداخت و ارتقاء قانون مصوب کرده‌ایم اکنون باید زمان آن را هم مشخص کنیم.

انتهای پیام

کد N797364