ایران، عراق و سوریه دور یک میز برای مبارزه با تروریسم

سیاسی

نشست سه‌جانبه مقامات وزارت خارجه ایران، سوریه و عراق به میزبانی تهران روز چهارشنبه، دوم اردیبهشت‌ماه برگزار خواهد شد.

حمیدرضا دهقانی، رییس اداره اول خاورمیانه وزارت خارجه در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درمورد این دیدار گفت: این دیدار در ادامه نشست سه‌جانبه‌یی است که سال گذشته با حضور وزیران خارجه سه کشور ایران، عراق و سوریه برگزار شد.

او با بیان این که این نشست در چارچوب بررسی تحولات منطقه برگزار خواهد شد، ادامه داد: در حال حاضر منطقه با موضوعاتی چون تروریسم و افراط‌گرایی روبه‌رو است و از سوی دیگر شاهد تحولاتی در منطقه از جمله حمله نظامی عربستان به یمن هستیم.

دهقانی با بیان این که این نشست با حضور مسوولان ارشد وزارت خارجه سه کشور ایران، عراق و سوریه برگزار می‌شود، گفت: در این نشست آقایان حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزیر خارجه ایران،‌ فیصل مقداد قائم مقام وزیر خارجه سوریه و نزار خیرالله معاون وزیر خارجه عراق حضور خواهند داشت.

به گزارش ایسنا، فیصل مقداد قائم مقام وزیر خارجه سوریه روز دوشنبه به تهران وارد شد و قرار است، طبق آن چه اعلام شده نزار خیرالله معاون وزیر خارجه عراق در روز سه‌شنبه به تهران سفر کند.

18 آذرماه سال گذشته و در حاشیه "اجلاس بین‌المللی جهان علیه خشونت و افراط‌گری" نشست سه جانبه وزیران خارجه ایران، سوریه و عراق به میزبانی تهران برگزار شد.

در این نشست محمدجواد ظریف، ولید معلم و ابراهیم جعفری ضمن بررسی آخرین تحولات سیاسی و منطقه‌یی، مسائل مربوط به فعالیت گروه‌های تروریستی به ویژه در عراق و سوریه به عنوان یک تهدید و نگرانی مشترک مورد تاکید و تبادل نظر قرار دادند.

پس از این نشست محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان به خبرنگاران اعلام کرد که این گونه نشست‌ها بین مقامات سه کشور ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام

کد N797115