کری: آمریکا و آلبانی توافقنامه شراکت راهبردی امضا می‌کنند

وزیر امور خارجه آمریکا گفت که کشورش و آلبانی با هدف توسعه تلاش‎های دو طرف در راستای مبارزه با تروریسم توافقنامه شراکت راهبردی امضا می‎کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جان کری، رییس دستگاه دیپلماسی آمریکا با دیتمیر بوشاتی، همتای خود از آلبانی دیدار کرد.

وزیر امور خارجه آمریکا پس از این دیدار گفت که کشورش با آلبانی توافقنامه شراکت راهبردی امضا می‎کند که هدف آن توسعه تلاش‎های دو کشور برای مقابله با تروریسم است.

کری در ابتدای سخنان خود پس از دیدار با وزیر خارجه آلبانی گفت: ما مفتخریم که به زودی توافقنامه‌ای را میان آلبانی و آمریکا و با هدف شراکت راهبردی امضا کنیم.

کری تصریح کرد: این توافقنامه به دو کشور اجازه خواهد داد همکاری‎های خود را در حوزه امنیتی در منطقه بالکان علیه داعش افزایش دهند.

وزیر امور خارجه آلبانی نیز اظهار کرد: ما با آمریکا در عراق، افغانستان و همچنین در حوزه مبارزه با افراط‌گرایی خشونت‌طلبانه و تروریسم جهانی همکاری نزدیک و تنگاتنگی داریم.

وزیر امور خارجه آمریکا نیز در همین زمینه بر همکاری های کشورش با آلبانی تاکید کرد و گفت که این همکاری‎ها در روند کلی مبارزه با داعش مهم و تاثیرگذار بوده است.

انتهای پیام

کد N797095