رییس جمهوری: بهای کنونی نفت به زیان تولیدکنندگان و ثبات بازار جهانی است

قیمت نفت,حسن روحانی,ایران و ونزوئلا

رییس جمهوری با اشاره به کاهش بهای جهانی نفت، گفت: بهای امروز نفت به زیان تولیدکنندگان و ثبات بازار جهانی است.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز دوشنبه در دیدار وزیر خارجه ونزوئلا افزود: امیدواریم تلاش هماهنگ صادرکنندگان نفت برای بازگرداندن تعادل به بازار نفت، ادامه یابد تا با ایجاد ثبات و توازن قیمت در بازار، همگان از آن سود ببرند.

وی با اشاره به رایزنی های ونزوئلا برای ایجاد تعادل در بهای جهانی نفت اظهار داشت: امیدواریم این حرکت به ثبات و تعادل قیمت نفت در بازارهای جهانی بیانجامد.

رییس جمهوری با بیان اینکه تهران علاقه مند به توسعه بیش از پیش روابط با کاراکاس است، گفت: جمهوری اسلامی ایران از ایجاد تحرک در روابط خود با ونزوئلا بویژه در عرصه اقتصادی، استقبال می کند.

روحانی گفت: اراده ملت و دولت ایران، توسعه روابط دوستانه و همکاری با ونزوئلا در همه عرصه ها است.

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه دوران دخالت قدرتهای بزرگ در امور داخلی سایر کشورها به سر آمده است، تصریح کرد: دخالت برخی قدرتها در امور داخلی کشورهای مستقل از جمله ونزوئلا از دیدگاه ایران غیرقابل قبول است.

'دلسی رودریگرز' وزیر امور خارجه ونزوئلا نیز در این دیدار با تاکید بر ضرورت استحکام بیش از پیش روابط کارکاس با تهران گفت: ایران برای ونزوئلا یک دوست و شریک راهبردی است و ملت و دولت ونزوئلا پیوسته در کنار ایران خواهد بود.

 

45503

کد N797055