در ادامه سفر به باکو؛

وزیر دفاع ایران با وزیر صنایع آذربایجان دیدار و گفتگو کرد

سیاسی

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و وزیر صنایع جمهوری آذربایجان، با یکدیگر دیدار و درباره راه‌های توسعه همکاری‌های دفاعی و صنعتی دو کشور گفتگو کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل تبليغات دفاعي وزارت دفاع، «جمال ياور اف» وزير صنايع دفاعي جمهوری آذربايجان با سردار سرتيپ پاسدار حسين دهقان وزير دفاع جمهوري اسلامي ايران که در باکو به سر مي‌برد، ديدار و درباره توسعه همکاری های دفاعی میان دو کشور گفتگو کرد.

در اين ديدار سردار دهقان اظهار داشت: مزيت هاي بسيار خوبي براي توسعه و گسترش بيش از پيش همکاري‌ها ميان دو کشور وجود دارد که بايد طرفين در راستاي ارتقای توان دفاعي و فناورانه خود از آن بهره‌برداري کنند.

وی گفت: ما آذربایجان را کشوری مستقل، پیشرفته و با اقتدار می‌خواهیم و این روند در این کشور مشهود است.

وزیر دفاع با اشاره به قابليت ها و ظرفيت هاي فراوان وزارت دفاع کشورمان در حوزه هاي مختلف، بر سرعت دادن به روند همکاري‌هاي ميان ايران و آذربايجان تاکيد کرد.

سردار دهقان با تشریح توانمندی های صنایع و شرکت های وزارت دفاع ایران خاطرنشان کرد: تنوع‌بخشي به همکاري‌هاي دوجانبه، زمینه‌های تقويت اعتماد بيشتر و زمينه همکاری های تکميلي بالاتر در مسائل دو جانبه منطقه‌اي و بين‌المللي را فراهم مي‌کند.

وزير دفاع جمهوري اسلامي ايران همچنین با دعوت از وزير صنايع دفاعي جمهوري آذربايجان براي سفر به تهران گفت: تبادل تجربيات صنايع دفاعي دو کشور مي‌تواند سطوح  همکاري‌هاي فني نظامي را ارتقاء دهد.

یاور اف: همکاری ایران و آذربایجان، موجب آرامش و گسترش ثبات در منطقه است

در اين ديدار جمال یاور اف وزير صنايع دفاعي آذربايجان نیز طي سخناني از کشورهای آذربایجان و ایران به عنوان دو کشور دوست و برادر یاد کرد و گفت: حافظه تاریخی ملت آذربایجان هیچ گاه ایران را به عنوان اولین کشوری که استقلال آذربایجان را به رسمیت شناخت فراموش نمی‌کند.

وی اظهار داشت: آذربایجان به سرعت در حال پیشرفت است و تداوم و تسریع آن نیازمند همکاری با کشورهای مختلف به ویژه همسایگان است.

وزیر صنایع دفاعی آذربایجان با اشاره به سفر قبلی خود به ایران و امضای یک پروتکل همکاری گفت: تداوم این همکاری ها به نفع منافع دو کشور، تقویت‌کننده قدرت دفاعی و موجب آرامش و گسترش امنیت و ثبات در منطقه است.

وی ابراز امیدواری کرد، سفر سردار دهقان به باکو منجر به افزایش سطح همکاری های دو کشور در زمینه های دفاعی، نظامی و فنی شود.