تاکید ظریف بر ضرورت ادامه گفت‌وگوها میان دولت سوریه و معارضان غیرتروریست

محمدجواد ظریف,ایران و سوریه,سوریه

ایسنا نوشت:

فیصل مقداد، قائم مقام وزیر امور خارجه سوریه که در تهران به‌سر می‌برد، بعد از ظهر امروز (دوشنبه) با دکتر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار دوطرف درباره مسائل دو جانبه، منطقه‌یی و بین‌المللی به رایزنی و تبادل نظر پرداختند.

در ابتدای این دیدار قائم مقام وزیر خارجه سوریه با ابلاغ بهترین درودهای رییس‌جمهور، وزیر خارجه و مردم سوریه به دولت و ملت ایران از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از دولت و مردم سوریه قدردانی کرد.

او هم‌چنین با ارائه گزارشی از آخرین تحولات میدانی جنگ با تروریست‌ها به‌ویژه در اردوگاه یرموک، درباره گفت‌وگوهای اخیر دولت با نمایندگان اپوزیسیون در مسکو گزارش مبسوطی بیان کرد.

مقداد، با اشاره به اهمیت بیانیه سوییس، دستاوردهای هسته‌ای کشورمان را دستاوردی برای همه کشورهای در حال توسعه خواند.

این مقام سوری هم‌چنین با حمایت از طرح 4 ماده‌ای ایران برای پایان بحران یمن، حملات وحشیانه به مردم بی‌گناه یمن را به شدت محکوم کرد.

وی در پایان از حضور ولید معلم، وزیر امور خارجه سوریه در نشست آتی وزیران کشورهای عضو جنبش غیرمتعهدها در تهران خبر داد.

در این دیدار وزیر امور خارجه کشورمان هم با اعلام حمایت و قدردانی از دولت و ملت سوریه در مقابل تروریست‌های مورد حمایت بیگانگان، بر ضرورت ادامه گفت‌وگوها میان دولت سوریه و معارضان غیرتروریست تاکید کرد.

ظریف درباره بحران یمن هم اظهار کرد: ما عمیقا نگران کشتار مردم بی‌دفاع و بی‌گناه یمن و تخریب زیرساخت‌های این کشور هستیم و همه تلاش خود را برای توقف این کشتار به‌کار می‌بریم.

 

45503

کد N796996