امیرعبداللهیان خبر داد:

ارسال طرح 4 ماده‌ای ایران درباره یمن به وزیران خارجه کشورهای جهان

سیاسی

معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه گفت: طرح سیاسی ایران ویژه حل بحران یمن روز دوشنبه در قالب نامه رسمی آقای ظریف برای وزیران امور خارجه همه کشورها ارسال شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسین امیرعبداللهیان با تبیین مفاد طرح چهار ماده‌ای ایران برای رفع بحران یمن افزود: این طرح که وزیر امور خارجه دو روز پیش به دبیرکل سازمان ملل متحد ارائه کرد، یگانه طرح سیاسی موجود روی میز است زیرا متأسفانه برخی کشورها در تجاوز عربستان علیه یمن یا مشارکت داشتند و یا حمایت سیاسی - تبلیغاتی کردند.

او اضافه کرد: برخی طرف‌ها نیز در قبال این تجاوز سکوت کردند اما طرف‌های بسیاری هم بودند که باوجود اعلام مخالفت‌شان با این موضوع، طرحی نداشتند.

امیرعبداللهیان با اشاره به مفاد طرح سیاسی کشورمان گفت: بند نخست این طرح توقف فوری همه اشکال تجاوز عربستان سعودی به یمن و بند دیگر آن ارسال کمک‌های ضروری و انسان‌دوستانه برای مردم این کشور است زیرا در پی این تجاوز و کشتار گسترده غیرنظامیان اعم از زنان و کودکان، فاجعه‌ای انسانی در یمن روی داده است.

وی که روز دوشنبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت‌وگو می‌کرد افزود: در بند سوم این طرح از همه گروه‌های یمنی در پای میز مذاکره برای گفت‌وگوی ملی دعوت شده و بند چهارم طرح نیز درباره تشکیل دولت آشتی ملی در این کشور و تکمیل روند سیاسی است.

انتهای پیام

کد N796989