نماینده بجنورد:

هم‌ترازی حقوق و مزایای فرهنگیان مورد توجه قرار گیرد

سیاسی

نماینده مردم بجنورد، گرمه، جاجرم،مانه و سملقان و راز و جرگلان در مجلس گفت: باید توازن منطقه‌ای و هم‌ترازی حقوق و مزایای فرهنگیان مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خراسان شمالی، موسی‌الرضا ثروتی در جمع فرهنگیان استان اظهار کرد: اکنون حقوق و مزایای فرهنگیان نسبت به دیگر دستگاه‌ها کمتر بوده بنابراین هم‌ترازی حقوق و مزایا و رتبه‌بندی معلمان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

ثروتی با تاکید بر افزایش کیفیت آموزش در نظام آموزشی کشور، افزود: باید افزایش کیفیت وضعیت آموزش و پرورش نیز بهبود بخشیده شود.

وی با بیان این که قانون خدمات کشوری هیچ‌گاه در کشور اجرا نشده است، عنوان کرد: طی سال‌های گذشته برای هم‌ترازی حقوق دستمزد اختصاص 50 هزار میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی شد که هم اکنون این امر نیازمند 500 هزار میلیارد ریال اعتبار است.

ثروتی با تاکید بر اجرای طرح توسعه متوازن، گفت: این قانون نه در این دولت بلکه در هیچ یک از دولت‌ها تصویب نشده و به تناسب آن فاصله استان‌های محروم با دیگر استان‌های برخوردار افزایش خواهد یافت.

وی خاطرنشان کرد: در کشور به قانون اساسی درست عمل نکرده و توازن منطقه ای را رعایت نمی‌کنیم.

ثروتی ادامه داد: در سفر مقام معظم رهبری، برای این استان 16 هزار میلیارد ریال اعتبار مصوب شد که باید چهار هزار میلیارد ریال آن از محل اعتبارت دفتر رهبری و 12 هزار میلیارد ریال آن از سوی دولت تامین می‌شد، حال این که سهم اعتبارات دولت در این حوزه به استان پرداخت نشده است.

قاسم جعفری، دیگر نماینده مردم بجنورد، گرمه، جاجرم، مانه و سملقان و راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست اظهار کرد: باید شرایطی ایجاد شود تا شان و منزلت اجتماعی و جایگاه معیشتی فرهنگیان ارتقاء یابد.

وی ادامه داد: باید اقدامات اساسی در این حوزه صورت گیرد تا انتخاب شغل معلی آرزوی هر کسی شود.

وی افزود: باید در مدارس کشور عزت متبلور شود تا مدیران و معلمان آن احساس کنند که در بهترین جایگاه قرار گرفته‌اند.

انتهای پیام

کد N796947