امروز صورت گرفت؛

دیدار ظریف و فیصل مقداد در تهران

سیاسی

وزیر امور خارجه کشورمان و قائم مقام وزیر خارجه سوریه در تهران دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، فیصل مقداد، قائم مقام وزیر امور خارجه سوریه که در تهران بسر می برد، بعد از ظهر امروز (دوشنبه) با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار طرفین در خصوص مسائل دو جانبه، منطقه ای و بین المللی به رایزنی و تبادل نظر پرداختند.

در ابتدای این دیدار قائم مقام وزیر خارجه سوریه  با ابلاغ بهترین درودهای رئیس جمهور، وزیر خارجه و مردم سوریه به دولت و ملت ایران از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از دولت و مردم سوریه قدردانی کرد. وی همچنین با ارائه گزارشی از آخرین تحولات میدانی جنگ با تروریست ها بویژه در اردوگاه یرموک، در خصوص گفتگوهای اخیر دولت با نمایندگان اپوزیسیون درمسکو گزارش مبسوطی بیان کرد.

آقای مقداد، با اشاره به اهمیت بیانیه سوئیس، دستاوردهای هسته ای کشورمان را دستاوردی برای همه کشورهای در حال توسعه خواند. این مقام سوری همچنین با حمایت از طرح 4 ماده ای ایران برای پایان بحران یمن، حملات وحشیانه به مردم بی گناه یمن را به شدت محکوم کرد.

وی در پایان از حضور آقای ولید معلم وزیر امور خارجه سوریه در نشست  آتی وزرای کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در تهران خبر داد.

در این دیدار وزیر امور خارجه کشورمان هم با اعلام حمایت و قدردانی از دولت و ملت سوریه در مقابل تروریست های مورد حمایت بیگانگان، بر ضرورت ادامه گفتگوها میان دولت سوریه و معارضان غیر تروریست تاکید کرد.

دکتر ظریف در خصوص بحران یمن هم اظهار داشت. ما عمیقا نگران کشتار مردم بی دفاع و بی گناه یمن و تخریب زیر ساخت های این کشور هستیم و همه تلاش خود را برای توقف این کشتار بکار می بریم.