اجمالی/روانچی در همایش دانشگاه علامه:

هنر ما این است که در چارچوب خطوط قرمز منافع هسته‌ای را حفظ کنیم

سیاسی

عضو تیم مذاکره‌کننده هسته ای گفت: اگر به دنبال سندی هستیم که تمام نظرات ما را در بر بگیرد، ممکن نیست. هنر این است که در چارچوب خطوط قرمز، منافع و دستاوردهای هسته‌ای را حفظ کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، مجید تخت‌روانچی، معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه و عضو تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای در «همایش مذاکرات هسته‌ای لوزان از دیدگاه علوم سیاسی» گفت: هدف از مذاکرات این است که تضمین بدهیم برنامه هسته ای ایران صلح آمیز است، تحریم ها برداشته می شود و پرونده هسته ای ایران عادی می شود. می توانید اسم این اقدام را برد-برد یا مانیماکس یا هر چیزی که می خواهید بگذارید.

وی افزود: ما معتقدیم این اتفاق ممکن است. ما مشکلی نداریم که به دیگران تضمین بدهیم برنامه هسته ای ایران صلح‌آمیز است و در این چارچوب فکر می کنیم که کار ساده ای نیست.

روانچی با اشاره به اینکه ما به دنبال ساخت و سلاح و کار مخفی نیستیم، اظهار داشت: تحریم ها غیرعادلانه است و باید برداشته شود.

معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه ادامه داد: طبیعی است که ما در یک فرآیند بده بستان هستیم و اگر به دنبال سندی هستیم که تمام نظرات ما را در بر بگیرد، ممکن نخواهد بود. هنر ما این است که در چارچوب خطوط قرمز طوری عمل کنیم که منافع هسته ای و دستاوردهایمان و خون شهدایمان و حقوق ملت پایمال نشود.

ادامه دارد...