سبحانی‌نیا:

اصلاحات به دنبال باز کردن جای پای خود در انتخابات است

سیاسی

نایب رییس فراکسیون رهروان ولایت مجلس با اشاره به تحرکات سیاسی در کشور برای انتخابات مجلس دهم، پیش بینی کرد که رقابت‌ها در انتخابات آینده بین اصولگرایان و اصلاح‌طلبان باشد.

حجت‌الاسلام حسین سبحانی‌نیا در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: ما در فضای عمومی کشور شاهد تحرکات گسترده‌ای هستیم و افراد زیادی برای انتخابات وارد شده‌اند و فعالیت‌های تبلیغاتی خود را آغاز کردند. در بین اصولگرایان هم تلاش‌هایی برای همگرایی آغاز شده که امیدواریم به تجمیع آنها و رسیدن به یک منشور واحد منتهی شود و نتیجه‌بخش و مثبت باشد.

وی افزود: جریان اصلاحات هم از ماه‌ها قبل تلاش کرده با برگزاری نشست‌ها و هماهنگی‌هایی در لایه‌های مختلف نیروهای خود را برای مجلس آینده ساماندهی کند تا اگر برای خط مقدمش مشکلی پیش آمد نیروهای لایه بعدی وارد عمل شوند و این جریان بتواند در انتخابات جای پایی باز کند.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به نظر می‌رسد اصولگرایان با تجربه‌ای که از گذشته کسب کرده‌اند به دنبال رقابت درون جریانی نباشند و لذا این امکان وجود دارد که اصولگرایان به یک نتیجه و راه واحدی برسند و با توجه به اینکه طرف دیگر انتخابات جریان اصلاحات است به نظر می‌رسد رقابت بین اصولگرایان و اصلاح‌طلبان شکل بگیرد.

این نماینده اصولگرای مجلس با بیان اینکه جریان اصلاحات به دنبال بازسازی و چهره سازی در درون دولت است، در مورد احتمال کاندیداتوری ناطق نوری در انتخابات آینده مجلس نیز گفت: آنچه تاکنون از طرف آقای ناطق مطرح بوده این بوده که ایشان عزمی برای ورود به انتخابات ندارند و با توجه به اینکه آقای لاریجانی احتمالا حضور خواهند داشت ورود آقای ناطق خیلی جدی نیست البته باز هم باید منتظر آینده بود.

نایب رییس فراکسیون رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی درباره فعالیت‌های این فراکسیون برای انتخابات آینده نیز تصریح کرد: فراکسیون به عنوان مجموعه سیاسی در مجلس کارهایی را دنبال می‌کند اما اقدام خاص عملی از ناحیه فراکسیون انجام نشده و ما در حال بررسی این موضوع هستیم که فراکسیون به یک تشکل سیاسی تبدیل شود و کار به این شکل ادامه پیدا کند.

انتهای پیام

کد N796349