یک منطقه آزاد جدید در غرب کشور؛ مرز مهران، پایانه صادرات می شود

اسحاق جهانگیری,مناطق آزاد

ایسنا نوشت:

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: ما در دولت تصویب کردیم که منطقه مهران به یک منطقه آزاد تبدیل شود. این طرح به زودی به مجلس تقدیم می‌شود.

اسحاق جهانگیری در بدو ورود به ایلام در جمع خبرنگاران با بیان این‌که دولت برنامه‌های خوبی برای توسعه استان ایلام دارد، گفت: در این سفر با مدیران و مسئولان استان جلسات مختلفی خواهیم داشت تا در جریان مشکلات استان و طرح‌های در حال اجرا قرار بگیریم.

او همچنین گفت: استان ایلام استعدادهای خوبی به ویژه در بخش نفت و گاز دارد که طرح‌های مختلفی در این زمینه در این استان در حال اجراست. همچنین مهمترین طرح‌های آبی در این استان در حال اجراست.

جهانگیری گفت: در ابتدای دولت طرح یکپارچه‌سازی اراضی کشاورزی استان‌های خوزستان و ایلام به تصویب رسید که این طرح هم اکنون در حال اجراست. طرح‌های آبیاری و ساخت سدهای مختلفی نیز در استان ایلام در حال اجراست.

معاون اول رئیس جمهور در ادامه با بیان این‌که استاندار ایلام در دو هفته گذشته در جلسات هیأت دولت شرکت کرده و اطلاعات خوبی درباره طرح‌های در حال اجرا ارائه کرده است، گفت: در این سفر ما از نزدیک در جریان پیشرفت این طرح‌ها قرار می‌گیریم.

او همچنین گفت: استان ایلام به دلیل هم مرز بودن با عراق استعداد بسیار خوبی در زمینه توسعه صادرات دارد. در سال گذشته مبادلات ما از این استان 40 درصد افزایش یافته است. در سال جاری نیز یکی از سیاست‌های مهم دولت ورود به رونق اقتصادی است. برای اجرای این سیاست صادرات کالاهای غیرنفتی از طریق استان‌هایی مثل ایلام بسیار مهم است.

جهانگیری در پایان گفت: امیدواریم با اجرای این طرح‌ها شاهد توسعه استان ایلام باشیم.

 


23231

 

کد N796095