مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه شاهد:

دیپلماسی لبخند با رژیم آل‌سعود نتیجه‌ای جز توهین به ملت شریف ایران ندارد

ایران و عربستان

یک فعال دانشجویی گفت: تعلیق عمره مفرده را در راستای شعار سال که دولت و ملت،همدلی و هم زبانی است،می دانیم.

امید چوپانکاره در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،در ارتباط با تعلیق حج عمره اظهار کرد: اقدام شایسته و به هنگام دولت جمهوری اسلامی ایران کاملا مورد تایید همه ملت ایران و بخصوص قشر دانشجویی کشور است و شایسته تقدیر و تشکر است.

وی ادامه داد: به دولت محترم یاد آور می شویم که همان طور که در شعارهای انتخاباتی مطرح شد،عزت باید به پاسپورت های ایرانی باز گردد و تعلیق عمره مفرده را با توجه به مطالبه عمومی مردمی اقدامی در راستای شعار امسال که دولت و ملت،همدلی و هم زبانی است می‌دانیم.

این فعال دانشجویی همچنین گفت:امیدواریم وزارت خارجه در عرصه سیاست خارجی و بخصوص تعاملات دیپلماتیک با کشور عربستان سعودی تجدید نظر کند و بدانند که دیپلماسی لبخند با رژیم آل سعود نتیجه‌ای جز هتک حرمت و توهین به ملت شریف ایران ندارد.

چوپانکاره افزود: قطعا این اقدام باید تا مجازات و اعدام متجاوزان به عفت و شرافت ملی ادامه پیدا کند و تا زمانی که سعودی‌ها رفتار مناسب و عزتمندانه با مردم متمدن و محترم ایران اسلامی را نداشته باشند کاردار این کشور باید از کشور اخراج شود.

وی در ادامه تصریح کرد: این پرونده در دادگاه‌های بین المللی قابل طرح و پیگیری است و هر چه سریع‌تر بدون هیچ مصلحت‌اندیشی از جانب وزارت خارجه رسیدگی شود تا چهره واقعی زشت و پلید و غیر انسانی آل سعود برای مردم جهان آشکار شود.

انتهای پیام

کد N796049