پیام آیت‌الله صافی به مناسبت حلول ماه رجب

مرجع تقليد,مراجع تقليد,رجب,آيت‌الله العظمي صافي گلپايگاني

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی در پیامی به مناسبت حلول ماه رجب گفت: هرگز، هرگز، نمی‌توان برای قرب به خداوند و رسیدن به مقام والای انسانیت، ارزشی مادی معیّن کرد.

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی در پیامی به مناسبت حلول ماه رجب گفت: هرگز، هرگز، نمی‌توان برای قرب به خداوند و رسیدن به مقام والای انسانیت، ارزشی مادی معیّن کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در پیام این مرجع تقلید آمده است:

« بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر ماه رجب، سلام بر رجبیون، سلام و تحیّات بر روزه‌داران، و غفران و رحمت الهی بر اعتکاف کنندگان، سلام بر شما عزیزانی که ندای «أین الرجبیون» را لبّیک گفته، و بر سر سفره‌ی رحمت خداوند متعال نشسته و از نعمت‌های بیکران آن، بهره‌مند می‌شوید. بر خود ببالید، و به این سعادت بزرگ افتخار نمایید و شکر خدای منّان را به جا آورید.

کدام لذّت دنیایی را می‌توان با این لذات حالات خوش معنوی مقایسه نمود؟ کجایند آنان که به فکر عیش و نوش مادی و تفریح‌های غیر سالم همراه با گناه و لذات زودگذر دنیا هستند؟ این الملوک واین ابناء الملوک؟ آیا می‌توان برای قرب به خداوند و رسیدن به مقام والای انسانیت، ارزشی مادی معیّن نمود؟ هرگز، هرگز؛ اینجاست که باید آیه‌ی شریفه‌ی قرآن را با توجه و تدبّر تلاوت نمود:

یا ایها الذین امنوا استجیبوا لله و للرسول اذا دعاکم لما یحییکم؛ ای کسانی که به خدا و پیامبر، ایمان آورده‌اید، به خداوند و پیامبر او پاسخ بگویید، آنگاه که شما را می‌خوانند تا حیات و زندگی واقعی به شما هدیه کنند.

آری! این است حیات حقیقی و این است زندگی سرشار از معنویت و روح پاک و تهذیب نفس و تقرّب به خداوند متعال.

خود را برای انجام وظایف و تکالیف الهی آماده می‌کنیم و به پیامبر بزرگ رحمت، حضرت ختمی مرتبت صلی الله علیه و آله عرض می‌کنیم: در این دوره که وجود نازنین و شریف دوازدهمین فرزند برومند شما، امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف در غیبت به سر می‌برند، همه‌ی ما بویژه جوانان و روزه‌داران با تمام وجود اعلام می‌نماییم که مانند یک سرباز فداکار و آماده، از احکام نورانی اسلام و معارف غنی اهل بیت علیهم‌السلام حمایت نموده و وظیفه‌ی خود می‌دانیم امر به معروف و نهی از منکر را در میان جامعه‌ی خویش انجام داده و با بدعت‌ها و مطالب انحرافی از دین برخورد داشته و این افتخار را تا ظهور موفور السّرور آن ولیّ دوران و قطب عالم امکان برای خود محفوظ بداریم.

عزیزان! این اوقات گران بها را غنیمت داشته و برای خود و دیگران و برای نجات ممالک اسلامی از دشمنان اسلام و پیروزی و سربلندی مسلمانان جهان، دعا کنید و فرج حضرت بقیة الله الاعظم عجل الله تعالی فرجه الشریف را از خداوند متعال مسئلت نمایید.

اللهم عجّل فرجه و قرّب زمانه واجعلنا من اعوانه و انصاره آمین رب العالمین»

انتهای پیام

کد N795919