حماس: دولت وحدت ملی به توافقات پایبند باشد

حماس خواستار پاینبدی دولت وفاق ملی به توافقات صورت گرفته شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) از دولت وفاق ملی خواست به تفاهمات اخیر در خصوص مساله گذرگاه‌ها و کارمندان غزه پایبند باشد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، سامی ابوزهری، سخنگوی جنبش حماس در بیانیه‌ای مطبوعاتی از دولت وفاق ملی خواست سیاست‌های گزینشی در خصوص اجرای توافقات صورت گرفته را کنار گذاشته و میان کارمندان غزه و کرانه باختری اختلاف قائل نشود.

این در حالی است که 11 وزیر فلسطینی ظهر روز یک‌شنبه پس از تصمیم دفتر نخست وزیری دولت وفاق ملی مبنی بر یک هفته کار در رام الله و یک هفته در نوار غزه، از طریق گذرگاه بیت حانون "ایرز" وارد غزه شدند.

از سوی دیگر، سخنگوی دولت توافق ملی نیز خاطرنشان کرد که سفر هیات دولت به نوار غزه در راستای شکستن رکود سیاسی ایجاد شده و ایجاد راه حل هایی برای خروج از بحران‌های کنونی در این منطقه صورت می گیرد. ایهاب بسیسو در کنفرانسی مطبوعاتی پس از ورود وزرای دولت وفاق ملی به غزه تصریح کرد که هدف از این سفر، یافتن راه حل هایی برای بحران ها و مشکلات موجود و در راس آن ها ایجاد راهکاری عملی برای ادغام تمامی کارمندان طبق قانون فلسطین است.

انتهای پیام

کد N795837