نماینده مردم جهرم خواستار شد

توجه ویژه به بخش خصوصی و آموزشگاه‌های آزاد

اشتغال

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی وجود و تعدد مراکز علمی، دانشگاهی و مهارتی را از زیرساخت‌های مهم توسعه و پیشرفت در جوامع دانست.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، محمدرضا رضایی‌کوچی در حاشیه بازدید معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از امکانات آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان جهرم، اظهار کرد: وجود مراکز علمی، دانشگاهی و مهارتی، عاملی برای پرورش نیروی انسانی آموزش‌دیده و این مهم محور اصلی توسعه در هر جامعه‌ای است.

وی با اشاره به تداوم خشکسالی‌ها در جهرم و استان فارس، گفت: مسئولیت مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای با توجه به مشکل خشکسالی و بیکار شدن جمع کثیری از شاغلان در حوزه کشاورزی، بیشتر شده و آموزش رشته‌هایی که افراد با فراگیری آن‌ها بتوانند کسب و کار کوچکی را راه بیاندازند بسیار مورد نیاز است.

وی با اشاره به موقیعیت جغرافیایی جهرم گفت: این شهرستان در مسیر اصلی بزرگترین بندر تجاری ایران، بندرعباس و همچنین نزدیک به منطقه ویژه اقتصادی و انرژی عسلویه قرار دارد و این فرصت بسیار مناسبی است که باید از آن نهایت بهره را ببریم.

نماینده مردم شهرستان جهرم در بخش دیگری از سخنانش خواستار توجه ویژه به بخش خصوصی و آموزشگاه‌های آزاد در شهرستان شد و افزود: باید از ظرفیت و توانمندی بخش خصوصی نهایت بهره را در جهت ارایه آموزش‌های مهارتی ببریم.

انتهای پیام

کد N795732