تبرئه شدن محمد دحلان از اتهام فساد مالی

دادگاهی در شهر رام‌ الله امروز (یکشنبه) محمد دحلان از اعضای ارشد سابق جنبش فتح را از اتهام فساد مالی مبرا دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، سواگ توروسیان، وکیل مدافع محمد دحلان، از اعضای ارشد سابق جنبش فتح گفت، دادگاهی در شهر رام الله که به پرونده فساد مالی دحلان رسیدگی می‌کرد، حکم داد که اتهامات مطرح شده علیه این عضو اخراجی جنبش فتح غیرقابل پذیرش هستند و وی را در این پرونده تبرئه کرد.

وکیل دحلان این حکم را یک پیروزی بزرگ دانست. این دادگاه همچنین حکم داد که تصمیمی که در سال 2012 از سوی رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به منظور لغو مصونیت پارلمانی دحلان گرفته شد مطابق با قوانین پارلمانی نبوده است.

محمود عباس در سال 2012 در حکمی مصونیت پارلمانی محمد دحلان را لغو و او را به قوه قضائیه معرفی کرده بود.

این در حالی است که لغو مصونیت پارلمانی دحلان راه را برای پرونده دیگری علیه وی در ماه مه 2014 که در جریان آن دحلان به طور غیابی به اتهام افترا محکوم شناخته شده و مجازات دو سال زندان را دریافت کرد، هموار ساخت.

ماه گذشته میلادی یک دادگاه عالی فلسطین اعتراض دحلان به لغو مصونیت پارلمانی‌ خود را رد کرد و علیه وی حکم داد. پرونده فعلی دحلان که رسیدگی به آن از ماه دسامبر گذشته آغاز شد، مرتبط با سوءاستفاده از 17 میلیون دلار در جریان صرف هزینه‌ها است.

تیم وکلای دحلان گفتند که در تلاش هستند تا اتهاماتی که سال گذشته میلادی علیه موکلشان به دلایلی مشابه مطرح شد را نیز لغو کنند.

حکم سال گذشته عملا بازگشت دحلان به کرانه باختری را از بیم دستگیر شدن غیرممکن ساخت.

جنبش فتح در ژوئن سال 2011 در بیانیه ای رسمی محمد دحلان را از این جنبش اخراج کرده بود.

انتهای پیام

کد N795696