بازدید اعضای کمیسیون بهداشت از سازمان استاندارد کشور

سیاسی

اعضای کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی بعد از ظهر امروز از سازمان استاندارد کشور و مجموعه آزمایشگاه های آن بازدید کردند.

محمد حسین قربانی، سخنگوی کمیسیون بهداشت در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی ایسنا، در این باره توضیح داد: با توجه به مشکلاتی که در زمینه های مختلف مربوط به نظارت بر صنایع غذایی وجود دارد و گله مندی که وزارت بهداشت ازسازمان استاندارد داشت کمیسیون بهداشت طی بازدیدی از سازمان استاندارد به مسائل مشکلات آن رسیدگی کرد.

او ادامه داد: کمبود منابع مالی، کمبود نیروی انسانی و حجم و گستردگی بالای کار همچنین تداخل کار در وزارت خانه های مختلف از جمله مسائل و مشکلات مربوط به این سازمان است که در جلسه امروز مجلس به بررسی راه کارها و برون رفت از این مشکلات پرداختیم.

سخنگوی کمیسیون بهداشت اضافه کرد: با توجه به وظیفه ذاتی که قانونگذار به عهده سازمان استاندارد گذاشته این سازمان باید بر اساس شاخص ها و فرمول‌هایی استاندارد مواد غذایی را کنترل کند، اما متاسفانه با توجه به اینکه سه چهار دستگاه از جمله وزارت بهداشت ،‌دامپزشکی و سازمان استاندارد باید در این زمینه نظارت کند و همپوشانی هایی به وجود می آید هر روز شاهد گزارش های ضد نقیض یک روز در مورد آبلیمو و یک روز در مورد فلزات سنگین و یک روز در مورد آب هستیم.

قربانی افزود: ما می توانیم با الگو گرفتن از کشورهای موفق دنیا و ورود به بخش خصوصی به مسئله نظارت تا حدودی مشکلات مربوط به این حوزه را کاهش دهیم، البته تعامل سازنده بین دستگاه قانون گذار و سازمان استاندارد نیز می تواند در این زمینه مفید باشد.

انتهای پیام

کد N795662