آثار مخرب جنگ غزه بر روح و روان سربازان اسرائیلی

سیاسی

مقایسه ارقام و گزارش‌های ارائه شده از میزان خودکشی سربازان اسرائیلی در طول سال‌های مختلف حکایت از افزایش تعداد خودکشی‌ سربازان در سال‌های پس از جنگ 51 روزه علیه غزه دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مساله خودکشی سربازان اسرائیلی مساله تازه‌ای نیست و به رغم آن که فرماندهان ارتش اسرائیل برای پنهان نگاه داشتن آمار واقعی خودکشی سربازان اسرائیلی به دستکاری و ارائه ارقام غیر واقعی دست می‌زنند افزایش تعداد خودکشی‌ها در میان سربازان باعث شد تا ارتش رژیم صهیونیستی به روانپزشکان برای حل مشکلات روانی سربازانش متوسل شود.

در کنار آمار بالای خودکشی‌ها در ارتش رژیم صهیونیستی که هرساله اعلام می شود، سایت عبری‌زبان "والا" kdc درگزارشی نوشت: خودکشی در میان سربازان اسرائیلی پس از جنگ اخیر علیه ساکنان نوار غزه در تابستان 2014 افزایش چشمگیری داشته است.

براساس این گزارش، تفاوت فاحشی میان موارد خودکشی سربازان ارتش رژیم صهیونیستی در سال‌های 2013 و 2014 مشاهده می‌شود و اعلام شده 15 سرباز رژیم صهیونیستی در سال 2014 خودکشی کردند. این آمار در سال 2013، هفت تن بوده است.

در این گزارش اعلام شده که بیشترین میزان خودکشی متعلق به تیپ "جفعاتی"، یکی از مهم‌ترین تیپ‌های ارتش رژیم صهیونیستی در جنگ علیه غزه است.

تاثیر بحران‌های روحی بر عملکرد سربازان اسرائیلی در زمان جنگ به قدری است که پیش از این مقامات تل‌آویو حتی مصرف ماری‌جوانا و حشیش برای سربازان اسراییلی در زمان جنگ را نیز مورد بررسی قرار داده‌اند، مساله‌ای که نگرانی خانواده‌های سربازان را برانگیخت و مخالفت آن‌ها را به دنبال داشت. همچنین روزنامه عبری زبان "معاریو" به نقل از یک مقام نظامی مسوول نوشت: تمامی یگان‌های ارتش اسراییل از کمبود شدید تعداد روانپزشک رنج می‌برند.

رژیم صهیوینستی تابستان سال 2014 میلادی حمله 51 روزه‌ای را علیه ساکنان بی‌دفاع نوار غزه انجام داد که در پی آن شمار زیادی از فلسطینیان به شهادت رسیده و بسیاری از خانه‌هایشان تخریب شد.

انتهای پیام

کد N795545