هماهنگ کننده ائتلاف ضدداعش به دنبال جلب حمایت آ سه آن

سیاسی

فرستاده ویژه رئیس‌جمهوری آمریکا در ائتلاف جهانی علیه داعش اعلام کرد که به دنبال مشارکت دادن مجمع کشورهای جنوب شرق آسیا موسوم به آ سه آن در مبارزه با داعش در عراق و سوریه است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ژنرال جان آلن که سابق بر این فرمانده تفنگداران ویژه آمریکا بود و هم‌اکنون هماهنگ‌کننده ائتلاف جهانی علیه داعش است در مصاحبه‌ای با کانال خبری نیوز آسیا گفت: قطع کمک‌های مالی به داعش مثل گرفتن اکسیژن برای تنفس است؛ این امر باعث می‌شود تا بتوانیم به صورت موفقیت‌آمیزی این گروه تروریستی را از میان برداریم و شکست دهیم.

وی گفت که به دنبال همکاری با لی لونگ مین دبیر کل آ سه آن است تا بتواند از همکاری این مجمع برای مقابله با داعش استفاده کند.

فرستاده ویژه رئیس‌جمهوری آمریکا در ائتلاف جهانی ضدداعش ادامه داد: من می‌خواهم تا مجمع آ سه آن نیز در این روند با ائتلاف جهانی همکاری داشته باشد.

این ژنرال بازنشسته با اشاره به موفقیت‌آمیز بودن عملیات ائتلاف جهانی علیه داعش ادامه داد: آ سه آن به خاطر توانایی‌اش در احیای شهروندان و جلوگیری از پیوستن آنها به داعش می‌تواند در مقابله با این گروه تروریستی موفقیت‌آمیز عمل کند.

از سال 2002 سنگاپور 57 افراط‌گرا را که به صورت موفقیت آمیزی توانستند برنامه‌های بازپروری را طی کنند، آزاد کرده است که این اقدام باعث شد تا فعالیت‌های این کشور برای مقابله با اقدامات تروریستی بر سر زبان‌ها بیفتد.

ژنرال آلن ادامه داد: من امروز در سنگاپور هستم تا با مقام‌های این کشور درباره اقدامات موفقیت‌آمیزشان برای مقابله با اقدامات تروریستی گفت‌وگو کنم و این مساله‌ای است که باید به توجهی ویژه داشت. ائتلاف مقابله با تروریسم پنج خط مشی استراتژیک برای مقابله با داعش دارد. آنها از نیروی نظامی و ارسال پیام‌های مقابله‌ای استفاده می‌کنند و یکی از موارد مهم برای مقابله با این گروه ترورسیتی تضعیف مالی آن است.

این ژنرال بازنشسته اضافه کرد: داعش در حال حاضر با مشکلاتی در پرداخت هزینه‌های اعضایش مواجه است و در این مورد بسیاری از افرادی که به این گروه پیوسته‌اند پول زیادی دریافت نمی‌کنند و همین امر باعث شده تا این مساله مطرح شود که آیا آنها می‌خواهند به حضورشان در گروه داعش ادامه دهند یا خیر.

انتهای پیام

کد N795493