رییس سازمان بازرسی کل کشور:

در مسیر مبارزه با فساد با معاون و شریک جرم نیز برخورد خواهیم کرد

سیاسی

رییس سازمان بازرسی کل کشور تاکید کرد که در مسیر مبارزه با فساد با معاون و شریک جرم نیز برخورد خواهیم کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ مراسم تودیع حجت‌الاسلام سیدرسول محمودآبادی بازرس کل استان فارس و معارفه کاظم اکرمی بازرس کل جدید استان فارس و رئیس منطقه 3 بازرسی کشوری با حضور ناصر سراج رییس سازمان بازرسی کل کشور، محمد احمدی استاندار و علی القاصی مهر رئیس‌کل دادگستری استان فارس و دیگر مقامات استانی برگزار شد.

سراج طی سخنانی در این مراسم بیان کرد: از روز گذشته که به شیراز آمدم، هر کجا می‌روم از قانون‌مداری و قاطعیت آقای محمودآبادی رضایت کامل دارند.

وی افزود: الحمدلله آقای اکرمی از قضات پرکار و خوش‌نام است که در دادگستری کازرون کارنامه بسیار خوبی از خود بر جای گذاشت.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور خاطرنشان کرد: سال گذشته مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی و فرهنگ تاکید فراوانی داشتند، اما باید دقت کرد که این مسائل صرفاً به سال گذشته محدود نمی‌شود و ما قصد داریم پیگیری این موارد را در سال جدید نیز ادامه دهیم.

سراج با اشاره به هماهنگی سه قوه در مبارزه با مفاسد اقتصادی تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم با افرادی که مانند زالو خون مردم را می‌مکند، برخورد کنیم؛ در این مسیر نیز نه‌تنها با مباشر، بلکه با معاون و شریک جرم نیز برخورد خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه یکی از وظایف بازرسان سازمان بازرسی ارائه پیشنهادات به دستگاه‌های اجرایی است، گفت: در مهر ماه سال 93 در مجلس تصویب شد که ارائه این پیشنهادات ضمانت اجرایی داشته باشد و در صورت استنکاف مجازات حبس دارد، اما بازرسان باید دقت کنند که پیشنهادات قابل‌اجرا و دارای ضمیمه قانونی بدهند؛ چراکه ما نمی‌خواهیم چوب لای چرخ دستگاه‌های اجرایی بگذاریم.

در این مراسم همچنین ابراهیم شاهرخیان معاون برنامه‌ریزی و امور مجلس، حمیدرضا سارنجی مدیرکل حفاظت‌واطلاعات و ابوالفضل روستایی سرپرست اداره‌کل حوزه ریاست، روابط عمومی و همکاری‌های بین‌المللی سازمان بازرسی کل کشور و بازرسان کل منطقه 3 بازرسی کشوری حضور داشتند.

در ادامه رئیس سازمان بازرسی از خدمات حجت‌الاسلام محمودآبادی تقدیر و تشکر کرد و کاظم اکرمی را به‌عنوان بازرس کل استان فارس معرفی کرد.

انتهای پیام

کد N795492