قاضر پور در نطق میان دستور مطرح کرد:

انتقاد از حقوق مدیران شرکت‌های شبه دولتی/ اعتراض به عملکرد فانی

سیاسی

نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت: قانون می‌گوید حقوق حداکثری نباید بیش از ۷ برابر حداقل باشد؛ چرا بعضی از مدیران شرکت های شبه دولتی بالای ۱۰۰ برابر حداقلی حقوق می گیرند.

به گزارش خبرگزاری مهر در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی نادر قاضی پور در نطق میان دستور خود با بیان اینکه ستون دین، نماز و ستون نظام، ولایت فقیه است، گفت: از دولت عزت و اقتدار می خواهیم چنانچه رهبری فرمودند با مذاکره و توافق مخالف نیستیم ولی می خواهیم با اقتدار کامل، عزت نفس مذاکرات به توافق یکجا با حذف تحریم های ظالمانه و یکطرفه منتهی شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در ادامه ضمن تبریک روز ارتش به نیروهای زمینی، هوایی، دریایی، پدافند هوایی و خانواده معظم شهدا و ایثارگران ارتش، خطاب به روحانی عنوان کرد: اعتبارات ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و مرزبانی را اختصاص دهید تا مطالبات بازنشستگان و کادر خود را پرداخت کنند، همچنین به نیروهای نوار مرزی توجه خاص کنید.

وی در ادامه خطاب به هیأت دولت تأکید کرد: از مردم مظلوم و فقیر یمن در مقابل رژیم سعودی متجاوز و همجنس باز حمایت جدی به عمل آورید و برای ارسال هر نوع کمکی به مردم یمن دریغ نکنید؛ مجلس هم در کنار شماست.

قاضی پور در ادامه در رابطه با وضعیت دریاچه ارومیه خطاب به رئیس جمهور عنوان کرد: دریاچه ارومیه هنوز کاملا نمرده و در CCU است و تمام عملکرد ستاد احیای دریاچه ارومیه صرفا هزینه تراشی است؛ امروز طراز دریاچه ارومیه مثل سال گذشته است و تنها ۱ سانتی متر افزایش یافته نه ۵۰ سانتی متر لذا گزارش اشتباه ندهید و بدانید بعد از خداوند متعال حیات و ممات ما و پرندگان مهاجر وابسته به دریاچه ارومیه است.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس نهم در ادامه خطاب به رئیس جمهور ادامه داد: منطقه ویژه اقتصادی سرو ارومیه هر چه سریع تر ابلاغ شود، همچنین در خصوص والیبال ارومیه باید بگویم اتفاق ناگوار ۲۷ اسفند ۹۳ منجر به کتک خوردن جوانان ارومیه در تهران شد که بر همین اساس از وزیر کشور سوال کردم، تشریف نیاوردند و سوال به صحن علنی مجلس رفت.

وی اضافه کرد: از وزیر ورزش در این زمینه سوال کردیم که قرار شد هیأتی واقعه ننگین آخرین چهارشنبه ۹۳ به طور جدی تحقیق و تفحص کرده و علت و معلول با هم بررسی شود؛ کاش به جای جوانان ۲۲ بهمنی، حقیر را مورد ضرب و شتم قرار می دادند لذا تا آخرین لحظه عمر پیگیری خواهم کرد تا فدراسیون والیبال مورد توبیخ قرار گیرد چرا که ظلمی که فدراسیون والیبال به خاطر تیم تهران نسبت به تیم های تبریز و ارومیه کرده است قابل گذشت نیست و از آنجایی که آذربایجان وطن دوست مطیع قانون است، از طریق قانون احقاق حق خواهیم کرد.

قاضی پور در ادامه خطاب به وزیر آموزش و پرورش اذعان کرد: چرا قانون استخدامی پیش دبستانی ها را اجرا نکردید که در همین رابطه کارت زرد هم دریافت کردید لذا از دولت می خواهیم لایحه بیاورد تا حقوق پایه این معلمان افزوده شود و سپس رتبه بندی از اول سال ۹۲ انجام گیرد تا بازنشستگان را نیز شامل شود همچنین کارت بیمه طلایی فرهنگیان تغییر ماهیت به آهن زنگ زده داده است که نیاز به رسیدگی دارد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس خطاب به رئیس جمهور عنوان کرد: قانون می گوید حقوق حداکثری نباید بیش از ۷ برابر حداقل باشد؛ آیا وزرای حضرتعالی ۷ برابر حداقل می گیرند یا بیش از ۳۰ برابر، چرا بعضی از مدیران شرکت های شبه دولتی بالای ۱۰۰ برابر حداقلی حقوق می گیرند.