نماینده ساوه:

بی‌تفاوتی سازمان‌های حقوق بشر به فجایع انسانی در یمن تعجب‌آور است

نماینده مردم ساوه در مجلس شورای اسلامی ضمن محکوم کردن عملکرد ضد دینی و انسانی آل سعود با حمایت آمریکا در کشتار مردم بی‌دفاع یمن به ویژه زنان و کودکان اظهار کرد: جای بسی تعجب است که سازمان‌های حقوق بشر این‌گونه ساکتند و نسبت به این فجایع انسانی بی‌ تفاوت هستند و با سکوت خود از آن حمایت می‌کنند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)شهلا میرگلوبیات طی نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس خاطر نشان کرد: ضمن حمایت از تیم مذاکرده کننده هسته‌ای و تشکر از فعالیت‌های سخت و طاقت‌فرسای ایشان توقع داریم علاوه بر لغو یکباره تحریم‌ها و قطعنامه‌های شورای امنیت با حفظ دانش هسته‌ای حافظ عزت و اقتدار کشور باشند چرا که مردم تاوان زیادی را در این مدت برای حفظ حقوق هسته‌ای صلح‌آمیز پرداخت کردند. همچنین از شخص وزیر امور خارجه می‌خواهم هرچه سریع‌تر فکت شیت ایرانی را منتشر کند و از طرفی با تکیه بر نیروهای انسانی، از جوانان لایق و دانشمند ایرانی، منابع خدادادی زیرزمینی و روزمینی، ایجاد سیستم‌های مدیریتی متخصص و متعهد و توانمند در کشور نباید غافل شوند.

وی خطاب به رئیس جمهور گقت:‌ هفته زن به اتمام رسید، همایش‌ها و سمینارهای زیادی در تجلیل مقام زن برگزار شد و هزینه زیادی نیز در شرایط اقتصادی فعلی پرداخت شد بدون اینکه گزارش عملکردی راجع به مشکلات حوزه زنان در یکساله اخیر ارایه شود. با اینکه قوانین کشورما در حوزه زنان مترقی‌ترین قوانین است، اما متاسفانه بعد از گذشت سال‌ها این قوانین هنوز اجرایی نشده است؛ پرداختن به مسایل تبلیغاتی کلیشه‌ای هیچ کمکی به زنان به ویژه زنان بدسرپرست و بی سرپرست نمی‌کند. زنان بدسرپرست که حتی از یارانه خود و فرزندانشان که در اختیار همسرانشان می‌باشد هم نمی توانند استفاده کنند و نهادهای حمایتی به دلیل داشتن همسر نیز هیچ کمکی به آنها نمی‌کند.

میرگلوی‌بیات افزود: آیا مشکل اولویت‌دار زنان کشور ما حضور در ورزشگاه‌ها است؟ اگر واقعا اینگونه است به جای ایجاد یک سوژه تبلیغاتی سیاسی زمان بر، با حفظ شان و کرامت زنان در چارچوب قانون و شرع به سرعت مشکل را حل کنید و اگر غیر از این است به مسایل اصلی حوزه زنان بپردازید؛ مشکلات زنان بدسرپرست و خودسرپرست؛ ازدواج، اشتغال، ایجاد یک محیط امن و آرام و اجرای بسته‌های حمایتی و تشویقی جهت زنان شاغل که مسئولیت خانواده و تربیت فرزندان را به عهده دارند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خطاب به وزیر کشور، گفت: بیش از سه ماه است که استان مرکزی با وجود شرایط خاص صنعتی و کشاورزی و قرار گرفتن راکتور آب سنگین، استاندار ندارد چرا تکلیف استان مرکزی را مشخص نمی‌کنید؟ این مهم در تاریخ استان مرکزی بی‌سابقه بوده است و نمره منفی در کارنامه دولت تدبیر و امید است.

نماینده مردم ساوه و زندیه در مجلس نهم، ادامه داد: در طی این مدت مشکلات استان چند برابر شده است. کار استانداری که در آینده معرفی خواهد شد بسیار سنگین و سخت است. استان مرکزی نیاز به استانداری متخصص، متعهد، مجرب و با صلاحیت دارد تا بتواند به سرعت مشکلات برزمین مانده استان را رفع کند.

این نماینده مجلس همچنین خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: خبرگزاری دولتی کشور در یک حرکت باورنکردنی مرکز خبرگزاری ایرنا در ساوه را با سابقه 40 ساله را تعطیل و لوازم آن را که با خون دل و با کمک خیرین در طی سال ها خریداری شده بود به مرکز استان منتقل کرده‌اند. مردم ساوه و زرندیه به شدت از عملکرد غیرمنطقی و ضعیف ایرنا در استان مرکزی که طی 10 سال اخیر فقط در جهت تضعیف خبرگزاری ساوه با محدودکردن منابع انسانی و تحقیر و توهین به مردم حرکت کرده از حضرت‌عالی گله مند و ناراحتند.

وی یادآور شد: متاسفانه به جای رشد و توسعه خبرگزاری و حرکت به سمت کیفی سازی اخبار، طبق گفته آقایان با سیاستی که خبرگزاری ایرنا که تنها خبرگزاری دولتی کشور است پیش گرفته به سرعت در حال افول است خوب است نظارتی در این مجموعه شود.

میرگلوی‌بیات خاطر نشان کرد: آقای چیت‌چیان وزیر نیرو میزان بارندگی در شهرستان‌های ساوه و زرندیه در سال جاری یک سوم میزان متوسط بارندگی استان مرکزی است در سال گذشته بعد از سه سال دوندگی اداری برای تامین اعتبار در خصوص انتقال آب از سد این استان که حق قانونی مردم شهرستان ساوه است با یک اقدام باورنکردنی و واهی در مرکز استان عملکرد سه ساله فنا شد و عملیات اداری دوباره از نو شروع شد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: مردم شهرستان در سال جاری به شدت در شهر و روستا با مشکل کم ‌آبی روبرو می‌باشد تابستان پیش رو است حداقل وظیفه وزارت نیرو تامین آب شرب بهداشتی مردم است؛ وزرای نیرو و کشاورزی؛ مرتب در مورد کمبود آب در کشور صحبت می‌شود و راهکار را هم همه می دانند اما اینکه چرا اجرایی نمی شود را نمی دانند. هنوز نتوانسته‌ایم نهرها، کانال ها و قنات ها را جهت جلوگیری از هدررفت آب مرمت و احیا کنیم چه برسد به آبیاری قطره‌ای؛ کشاورزان خرده پا مرتب به مددجویان کمیته امداد اضافه می‌شوند.

نماینده مردم ساوه و زندیه در مجلس نهم، ادامه داد: انجام پروژه‌های راه روستایی و جاده‌ها در شهرستان‌های ساوه و زرندیه به کندی انجام می شود لذا باید به آن رسیدگی شود.

وی در پایان گفت: از وزیر اقتصاد سوال می کنم چگونه است که بانک‌ها خودمختار هستند و هیچ کس نمی تواند نظارتی بر آنها داشته باشد و آیا رونق تولید با اعتبارات بانکی با سود 32 درصد عملی است؟ چگونه است که هیچ ارداه ای برای حل مشکل اقتصادی نیست؟

انتهای پیام

کد N795324