در رایزنی امیرعبداللهیان با رئیس صلیب سرخ جهانی مطرح شد؛

انتقاد از کارشکنی عربستان در ارسال کمک‌های اولیه به یمن

سیاسی

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه در تماس تلفنی با پیتر مورر رئیس صلیب سرخ جهانی در خصوص ضرورت ارسال فوری کمک های انسان‌دوستانه به مردم یمن و افزایش تلاش های صلیب سرخ جهانی گفتگو و تبادل نظر کرد.

 به گزارش خبرگزاری مهر، در تماس تلفنی معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه با پیتر مورر رئیس صلیب سرخ جهانی در خصوص ضرورت ارسال فوری کمک های انسان‌دوستانه به مردم یمن و افزایش تلاش های صلیب سرخ جهانی گفتگو و تبادل نظر شد.

حسین امیرعبداللهیان ضمن تشریح وضعیت خطیر انسانی بوجود آمده در یمن بر ضرورت فوری کمک های انسان دوستانه شامل دارو، سوخت و مواد غذایی برای شهروندان غیرنظامی تاکید کرد.

وی از عدم همکاری و کارشکنی مقامات عربستانی برای ارسال کمک های اولیه و ضروری مورد نیاز مردم یمن قویا انتقاد کرد و از سازمان صلیب سرخ جهانی خواست تا هرچه سریعتر راه های امن امداد رسانی را برای مردم بی دفاع و آسیب دیده از عملیات نظامی نیروهای خارجی به منظور جلوگیری از وقوع فاجعه انسانی در یمن ایجاد کند.

پیتر مورر از توجه جمهوری اسلامی ایران به ارسال کمک های انسان دوستانه به مردم یمن تشکر کرد و اظهار داشت: صلیب سرخ جهانی طی هفته گذشته، تلاش های همه جانبه و گسترده ای را در ارتباط با جلب نظر مقامات عربستان برای ارسال کمک های پزشکی و غذایی مورد نیاز مردم یمن انجام داده اما تاکنون به نتیجه نرسیده است.

وی با تاکید بر نیاز شدید مردم یمن به کمک های پزشکی و دارویی افزود: صلیب سرخ جهانی این تلاش ها را تا رسیدن به نتیجه مطلوب ادامه می دهد.

همچنین مقرر شد معاون صلیب سرخ جهانی برای ایجاد هماهنگی های بیشتر میان سازمان صلیب سرخ جهانی و هلال احمر جمهوری اسلامی ایران برای ارسال کمک های آماده جمهوری اسلامی ایران به مردم یمن هرچه زودتر به تهران سفر کند.