دهدشتی: ایجاد فضای سالم انتخاباتی موجب مشارکت حداکثری می‌شود

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر بتوان فضای سالم را برای رقابت و برگزاری انتخابات ایجاد کرد قطعا در بلندمدت مشارکت حداکثری مردم را نیز می​توان افزایش داد.

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر بتوان فضای سالم را برای رقابت و برگزاری انتخابات ایجاد کرد قطعا در بلندمدت مشارکت حداکثری مردم را نیز می​توان افزایش داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، سیدحسن دهدشتی در جلسه شورای اداری استان که شب گذشته (29 فروردین‌ماه) با حضور معاون سیاسی وزیر کشور در سالن شهید علی هاشمی استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: برای جلب مشارکت حداکثری مردم نباید از هر طریقی استفاده کرد. حتی مسئولینی که در جایگاه​های مختلف بودند و هم​اکنون نیز هستند مشاهده می​شود که از بیت​المال در جهت امور انتخاباتی خود استفاده می‌کنند که انتظار داریم ستاد برگزاری انتخابات دقت لازم را در این زمینه داشته باشد و این مسائل را به خوبی رصد کند. شاید این مشکلات در کوتاه​مدت موجب مشارکت مردم شود اما متأسفانه در بلندمدت بی​اعتمادی و نگرانی را در مردم به بار می​آورد.

وی افزود: متأسفانه یک سری حواشی در انتخابات رخ می​دهد که شایسته ملت ما نیست. اگرچه معتقدیم تخلفات اندک است و زیاد تأثیرگذار نیست اما برخی اصل را بر این می​گذارند که حتی با تخلف هم که شده مشارکت مردم باید افزایش یابد که این از نظر ما قابل قبول نیست.

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نام‌گذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی تحت عنوان "دولت و ملت، همدلی و همزبانی" افزود: همدلی و همزبانی بین آحاد ملت وجود دارد اما شاید غفلتی که موجب شد مقام معظم رهبری بر این موضوع تاکید کنند ضرورت اعتمادسازی مجدد میان دولت و ملت بوده است.

دهدشتی عنوان کرد: ملت این همدلی و همزبانی را در دوران انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و حتی در شرایط تحریم با متانت و تحمل سختی​ها از خود نشان داد؛ بنابراین معتقدیم همدلی و همزبانی باید ابتدا بین اقشار، نخبگان جامعه، تشکل‌های مختلف سیاسی و مذهبی، بازاریان، هنرمندان، فرهنگیان و سایر مجموعه​ها پدید آید.

وی به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره تحریم​ها اشاره کرد و افزود: بحث همدلی و همزبانی به نوعی یکی از اصول اقتصاد مقاومتی به شمار می​رود که در بند اول آن به تأمین شرایط و فعال سازی کلیه امکانات، منابع مالی، سرمایه​های انسانی و علمی کشور در جهت توسعه کارآفرینی و به حداکثر رساندن مشارکت آحاد جامعه در فعالیت​های اقتصادی از طریق تسهیل و تشویق همکاری​های جمعی اشاره شده است که از این طریق می توان با اعتمادسازی، بخش‌خصوصی را وارد عرصه اقتصادی کرد.

انتهای پیام

کد N794758