استعفای سخنگوی نخست وزیری عراق

سیاسی

سخنگوی حیدر العبادی به دلیل انتشار ویدئویی که وی را در حال خواندن سرودی در حمایت از دیکتاتور سابق عراق در 10 سال پیش نشان می دهد، استعفا کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المانیتور، 12 سال پس از آنکه دیکتاتور عراق در نتیجه حمله ائتلاف تحت رهبری آمریکا سقوط کرد، هنوز بسیاری از مردم این کشور به دلیل جنایاتی که صدام در رهبری حزب بعث مرتکب شد، از وی متنفر هستند.

"رافد الجبوری" سخنگوی نخست وزیر عراق نیز پس از انتشار این ویدئو که نشان می دهد 10 سال پیش سرودی را در حمایت از صدام حسین می خواند، با انتشار متنی بر روی صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی فیس بوک استعفا کرد.

الجبوری در این رابطه نوشت: نمی خواهم که بیش از این مایه خجالت دفتر نخست وزیری شوم. از این رو درخواست برکناری دادم که مورد پذیرش واقع شد. وی که یکی از خبرنگاران سابق شبکه بی بی سی انگلیس بود، شش ماه پیش به عنوان سخنگوی حیدر العبادی منصوب شد.

در ویدئوی منتشر شده از الجبوری، وی سرودی را می خواند که در آن ادعا می شود صدام حسین، "شمشیر درستی در برابر بدی" است. در حالی که صدام پس از بازداشت و محاکمه به دلیل ارتکاب دهها جنایت به اعدام محکوم شد. در بخش دیگری از این سرود گفته می شود "ای صدام، تمام دشمنان تو سقوط خواهند کرد و تو باقی خواهی ماند!".

خواندنی از سراسر وب