کشته شدن یک قانونگذار سومالیایی به دست تروریست‌های الشباب

بنا به اعلام سخنگوی گروه تروریستی الشباب و شاهدان عینی، چند شبه‌نظامی این گروه امروز(شنبه) اقدام به ترور یک قانونگذار سومالیایی در شهر موگادیشو کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، شاهدان عینی اعلام کردند افراد مسلح وابسته به گروه تروریستی الشباب هنگامی که آدان حاجی حسین، قانونگذار ایالت نیمه خودمختار پونتلند از بیمارستانی در شهر موگادیشو که همسرش در آن بستری بود خارج شده تا به سوی خودرویش بیاید، وی را کشتند.

به گفته این شاهدان، شبه‌نظامیان الشباب ابتدا با یک مینی‌بوس راه وی را مسدود کردند و سپس او را به رگبار بستند. تروریست‌های گروه الشباب روز سه‌شنبه گذشته نیز به یک ساختمان دولتی در شهر موگادیشو که میزبان دو وزارتخانه اصلی دولت سومالی بود نیز حمله کرده و دست کم 10 تن را کشتند.

سرگرد ابراهیم علی، یک افسر پلیس سومالی به رویترز گفت: شبه‌نظامیان الشباب، قانونگذار منطقه پونتلند را در منطقه هودان در شهر موگادیشو کشته و سپس با خودرویشان ناپدید شدند.

وی افزود که پلیس در حال حاضر در جستجوی این افراد مسلح و خودروی آن‌ها است. در عین حال سخنگوی گروه الشباب تایید کرد که عوامل این گروه این حمله را انجام داده اند.

وی به رویترز گفت: ما به کشتن نیروهای دشمن ادامه خواهیم داد.

وی در عین حال مدعی شد که گروه الشباب به یک پاسگاه پلیس در شهر بوساسو، مرکز ایالت پونتلند طی جمعه شب حمله کردند و شاهدان عینی نیز این حمله را تایید کردند.

انتهای پیام

کد N794504