آمریکا در تقابل هسته‌ای با روسیه کاملا نابود خواهد شد

سیاسی

بنا به گفته‌ی یک کارشناس تسلیحاتی، وقوع یک تقابل هسته‌ای، آمریکا را به طور کامل نابود می‌کند اما روسیه و چین در موقعیت بهتری قرار خواهند گرفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ژان پائول، کارشناس فرانسوی مسائل تسلیحاتی کشتار جمعی در گفت‌وگو با خبرگزاری اسپوتنیک‌نیوز در این باره گفت: وقوع یک جنگ هسته‌ای عواقب نابوده کننده‌ای برای آمریکا در پی خواهد داشت که ممکن است همه‌ی خاک آمریکا در نتیجه یک نبرد موشکی هسته‌ای با روسیه به طور کل نابود شود.

صحبت‌های او پس از آن مطرح شد که برخی از پایگاه‌های اینترنتی قصد حمله هسته‌ای آمریکا به روسیه را مطرح کرده بودند.

نگرانی‌ها در این مورد پس از انتصاب ژنرال رابین رند به عنوان رییس نیروهای هوایی بین‌المللی آمریکا، افزایش یافته است؛ چرا که برخی از کارشناسان اخیرا مطرح کرده‌اند که او از لحاظ شخصیتی و نظامی قرابت زیادی به کورتیس لمی، ژنرال پیشین آمریکایی دارد که به دلیل طرح نقشه‌ی حمله هسته‌ای گسترده به شوروی در سال 1949 نامش بر سر زبان‌ها افتاد.

ژان پائول در ادامه گفت:‌ در شرایط وقوع یک جنگ مسلحانه میان آمریکا و روسیه، سیاستمداران آمریکا ممکن است از زرادخانه‌ی هسته‌ای خود برای نابودی روسیه استفاده کنند.

او ادامه داد:‌ احتمال این که آمریکا بتواند روسیه را بدون مواجه شدن با عواقب جدی در یک تقابل هسته‌ای نابوند کند، بسیار ناچیز است.

اگر چه حتی با این که روسیه در حال کار بر روی سامانه‌ی موشکی دفاعی است، نخواهد توانست از حمله‌ی موشکی بالستیک و هسته‌ای گسترده آمریکا جلوگیری کند.

روسیه نیز در پاسخ موشک‌های هسته‌ای خود را از زیردریایی‌هایش به سوال آمریکا شلیک خواهد کرد و حتی اگر آمریکا در این زمان بتواند بخشی از خاک روسیه را با توجه به پهناور بودن این کشور نابود کند، آمریکا به طور کامل نابود خواهد شد.

انتهای پیام

کد N794441