دردسر داعش برای آژانس آب و هوای سازمان ملل!

آژانس آب و هوای سازمان ملل متحد از حذف واژه "ایزیس" (Isis) که نام الهه مصر باستان و همچنین مخفف نام گروه تروریستی داعش به زبان انگلیسی است، از لیست نام‌ طوفان‌های اقیانوس آرام خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، گروه تروریستی داعش و مخفف نام انگلیسی آن "Isis"، آژانس آب و هوای سازمان ملل را مجبور کرد تا نام یک الهه مصر باستان را که به لحاظ دیکته با نام گروه تروریستی داعش شباهت دارد، از لیست نام‌ طوفان‌های اقیانوس آرام حذف کند.

کلر نولیس، سخنگوی سازمان جهانی هواشناسی (WMO) اعلام کرد، این نهاد نام "ایزیس" را با "Ivette" جایگزین کرده است. نام جایگزین در صدر لیست اسامی طوفان‌هایی قرار دارد که سال آتی منطقه شمال شرقی اقیانوس آرام را در بر می‌گیرد.

تصمیم برای حذف نام "ایزیس" از لیست مذکور از سوی کمیته طوفان سازمان جهانی هواشناسی اتخاذ شد که در کاستاریکا تشکیل جلسه داده بود. سازمان جهانی هواشناسی شش لیست گردشی از نام طوفان‌ها دارد که به ترتیب حروف الفباست. لیست‌های سازمان جهانی هواشناسی همچنین می‌تواند برای حذف نام طوفانی که بسیار مرگبار است، استفاده شود.

ایزیس، الههٔ طبیعت، باززایی، تجسم ماهیت سحر و جادو و یکی از محبوب‌ترین الهه‌های مصر باستان به شمار می‌رود. نام ایزیس به معنی «دانش» است. ایزیس یا ایسیس به صورت یک زن با یک دیسک خورشید شکل در بین شاخ‌های گاوی بر روی سرش مجسم می‌شود.

انتهای پیام

کد N794413