غرامت 200 میلیون دلاری کلیسای کاتولیک آمریکا به قربانیان کودک آزاری کشیش‌ها

بر اساس گزارش سالانه اسقف‌های آمریکا، کلیسای کاتولیک آمریکا در 12 ماه اخیر 200 میلیون دلار به قربانیان تجاوزات جنسی مقامات کلیسا و 30 میلیون دلار به برنامه جلوگیری از کودک آزاری داده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، کنفرانس اسقف‌های کاتولیک آمریکا در این گزارش سالانه خود گفتند، 150 میلیون دلار از ژوئن سال 2013 تا سال 2014 میلادی صرف غرامت‌، معالجه و هزینه قانونی برای قربانیان شده و باقی آن برای جلوگیری از وقوع این تجاوزات جنسی صرف شده است.

به دنبال افشای رسوایی یکی از کلیساها در سال 2002 مبنی بر اینکه کشیش‌هایش تمایل جنسی به کودکان داشتند، اسقف‌های آمریکا مطالعه سالانه‌ای را در خصوص اتهامات تجاوزات جنسی انجام می‌دهند.

در این گزارش آمده است، 657 اتهام مربوط به تجاوز جنسی به افراد زیر سن قانونی توسط کشیش‌ها وجود دارد که 130 مورد از آن‌ها به رسمیت شناخته شده، 243 مورد تحت تحقیق قرار دارند و باقی آنها ثابت نشده‌اند. اکثر این اتهامات مربوط به رویدادهایی است که سال‌ها پیش رخ داده‌اند.

سراسقف جوزف کورتز، رئیس کنفرانس اسقف‌های کاتولیک آمریکا گفت: اگرچه تعهد ما برای حفاظت و معالجه قربانیان که در سال 2002 میلادی مطرح شده همچنان به قوت خود باقی است، اما ما نباید به خاطر عمل به تعهدمان به خود مغرور شویم.

وی افزود: آرزو و دعای من این است که همزمان با اینکه ما به اجرای تعهدمان ادامه می‌دهیم، کلیسا نیز به این ظلم و تجاوز رسیدگی کند.

انتهای پیام

کد N794254