واکنش انجمن اسلامی دانشجویان در اروپا به حوادث یمن

دانشجويي

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا با صدور بیانیه‌ای حمله متجاوزانه عربستان به مردم مظلوم یمن و موضعگیری یکسویهٔ شورای امنیت را محکوم کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایاران(ایسنا)، متن این بیانیه به شرح زیر است:

حوادث تلخ و رقت باری که این روز‌ها در کشور اسلامی یمن در حال روی دادن است دل هر انسان دردمندی را به درد می‌آورد. حوادثی که ناشی از اتحاد میان دشمنان اسلام یعنی آمریکا و اسراییل از یک سو و رژیم وهابی آل سعود و حکام خود فروختهٔ برخی کشورهای منطقه از سوی دیگر می‌باشد. اسلحه‌ای که باید غدهٔ سرطانی منطقه اسرائیل جنایتکار را هدف قرار دهد و در جهت دفاع از ملت مظلوم فلسطین و قدس شریف شلیک شود با هدایت مستقیم صهیونیست‌ها نه تنها ملت مسلمان یمن را، بلکه کل مسلمانان را هدف قرار گرفته است. تلاش جهت بسیج نمودن کشورهای اسلامی علیه یک ملت مظلوم مسلمان و بانگ تفرقه انداختن بین مسلمانان ما را یاد جنون صدام ملعون و جنگ تحمیلی می‌اندازد. اما امروز درد آن است که رسانه‌های دستگاه استکبار این جنگ نابرابر جبههٔ استکباری امریکایی اسرائیلی و مزدوران منطقه‌ای علیه جبههٔ مردم یمن را جنگ سنی و شیعه مطرح کرده و چشم بر حقایق و کشور یمن بسته و انقلاب مردمی ملت یمن را شورش گروهی کوچک علیه حکومت مردمی وانمود می‌کنند. و درد آور‌تر اینکه متجاوزان خود را منجی ملت یمن دانسته و بدون هیچ گونه وقعی به پیمانهای بین المللی به خود اجازهٔ لشگر کشی به دیگر کشور‌ها می‌دهند.

چه چیز تاسف بار‌تر از اینکه دبیرکل سازمان ملل و شورای باصطلاح امنیت از نسل کشی جنون آمیز سعودی‌ها در یمن حمایت و دفاع ملت یمن را محکوم کنند. تجاوز به یمن و موضعگیری کشور‌ها و سازمانهای منطقه‌ای و بین المللی نشان داد که کارکرد سازمانهای بین المللی صرفا حمایت از منافع دول استکباری در برابر ملت‌های آزادیخواه و مظلوم دنیاست و حکام خودکامه و دست نشاندهٔ استکبار که برآمده از رای و نظر ملت خویش نیستند نقشی جز عروسک خیمه شب بازی امریکا و اسرائیل ندارند.

امروز به مدد انقلاب اسلامی ایران، ملت‌های منطقه هر روز بیدار‌تر و هوشیار‌تر می‌شوند و بیداری اسلامی همهٔ مرزهای جغرافیایی را درنوردیده است. امروز ملت‌ها می‌دانند آنچه که در یمن می‌گذرد نه جنگ شیعه و سنی بلکه جنگ احزاب کفر و نفاق با اسلام ناب است. این تقابل، تقابل ارتجاع و استکبار با بیداری اسلامی منطقه است و یمن نقطهٔ عطفی شده است برای پرده برداری از چهرهٔ واقعی وهابیت و تکفیری‌ها.

هرچند که این موارد پیش از این برای اکثریت ملت‌های با بصیرت مسلمان و همچنین آزادیخواهان دنیا آشکار شده بود، ولی این میزان از شفافیت دیگر جایی از شبهه را در اذهان ملت‌ها باقی نخواهد گذاشت و دیگر ملت‌ها به شعارهای فریبکارانه ایشان وقعی نخواهند نهاد. همانطور که استقامت ملت ایران در دفاع از انقلاب اسلامی و حریت و آزادگی چه در مبارزه با مزدوران منافق داخلی چه در جنگ تحمیلی و چه درجنگ اقتصادی سیاسی که تا به امروز ادامه داشته، و نتیجهٔ آن علاوه بر عزت ملت ایران منجر به بیداری اسلامی در کشورهای منطقه و بیداری عمومی در کشورهای دنیا نظیر امریکای لاتین و جنبش ۹۹درصد امریکا شد، بی‌شک خون امروز شهدای مظلوم یمن از کودکان و زنان تا مجاهدان و مدافعان از حریت و آزادگی درخت بصیرت و بیداری اسلامی را بارور‌تر خواهد کرد و همهٔ ملت‌های دنیا را در برابر جبههٔ اسرائیلی امریکایی استکبار قرار خواهد داد که خون شهید پایمال نخواهد شد و صبح نزدیک است.

یکی از میدان‌های ایستادگی در دنیای جدید در برابر این زیاده روی‌ها و قلدرمآبی‌ها، میدان دیپلماسی و استفاده از ظرفیت‌های افکار عمومی است. باید توجه داشته که اساسا یکی از مهم‌ترین اهداف و اقدامات مهم حقوقی بعد از جنگ جهانی دوم در تدوین منشور سازمان ملل، به رسمیت شناختن ممنوعیت استفاده از زور در روابط بین کشور‌ها بود. لذا اقدام کشور عربستان و کشورهای همراهش در استفاده غیر قانونی از زور، نقض مفاد منشور و خلاف مقررات حقوق بین الملل تلقی می‌شود. نقض موارد مربوط مصونیت افراد غیر نظامی به ویژه کودکان، زنان، مجروحان و غیره مندرج در کنوانسیون‌های چهارگانه ژنو (١٩۴٩) و دو پروتکل الحاقی (١٩٧٧) نیز بعد از بمباران‌های اخیر دشمن متجاوز به صراحت و با تعدد بسیار آشکار گردیده است.

نکته دیگر اینکه طبق مفاد منشور سازمان ملل از جمله بند (١) ماده ٣۵: «هر عضو سازمان ملل می‌تواند توجه شورای امنیت یا مجمع عمومی را به هر اختلاف یا وضعیتی از آنگونه که در ماده ٣۴ بدان اشاره شده است جلب نماید.» لذا تقاضای ما از دولت محترم جمهوری اسلامی ایران به عنوان رییس جنبش عدم تعهد و عضو تاثیرگذار سازمان کنفرانس اسلامی و همچنین از سایر دولت‌های مسلمان و آزادیخواه این است که تمام ظرفیت خویش را به پای کار اورند و از شورای امنیت و مجمع عمومی رسما درخواست نمایند تا موضوع تجاوز کشورهای متجاوز به یمن را بررسی و برای حفظ صلح و امنیت بین المللی و توقف سریع تجاوز و و رفع آثار آن اقدام عاجل نمایند. علاوه بر استفاده از ظرفیت سازمانهای بین المللی، فشار همه جانبه به حکومت خودکامهٔ سعودی و به انزوا کشاندن آن و تبیین واقعی اوضاع برای ملت‌های مسلمان نیز باید با تمام توان در دستور کار باشد.

رسانه ملی و دستگاه دیپلماسی جنگ رسانه‌ای را جدی بگیرند وبه شفاف سازی فضای غبارالود ایجاد شده توسط رسانه‌های استکباری که حق و باطل را جابجا ساخته‌اند، بپردازند.

واقعا جای بسی تاسف است که اولین خبر در یمن و عراق را شبکه‌های آمریکا باید مخابره کنند و آن هم با پوشش خبرنگار زنده و دستگاه خبری ما منفعل باشد. البته این وظیفه نه تنها وظیفهٔ مسوولین و علما و نخبگان بلکه وظیفهٔ یکایک کسانی است که با مردم در ارتباط هستند و در فضای اجتماعی حضور دارند و همه می‌بایست دِین خویش را به این ملت مظلوم ادا نمایند. بی‌شک اگر ملت‌های مسلمان به میدان این کار و زار وارد شوند شکست دشمن زبون تسریع خواهد شد. حکام سعودی بدانند که تا همین جای کار نیز نابودی خویش را رقم زده است و در صورت حماقت بیشتر و با حملهٔ زمینی تنها روند نابودی خویش را سرعت خواهند بخشید و این تجربه‌ای نه چندان دور رژیم اشغالگر صهیونیستی است که زمانی رویایی تجاوز به لبنان را می‌پروراند ولی در ‌نهایت با مفتضحانه‌ترین شکست چشم از باریکه غزه هم بست.

اما در پایان رجاء واثق داریم که برغم همه تلاش‌ها ی رژیم صهیونیستی و آل سعود و امریکا، با حمایت امت واحدهٔ اسلامی از ملت مسلمان یمن و مقاومت مردان و زنان غیرتمند یمن و با توکل بر خداوند متعال که وعده پیروزی حق بر باطل را به بندگان صالحش وعده داده، ملت یمن پیروز و سرافراز این میدان خواهند بود.

انتهای پیام

کد N794150