همزمان با اعتراض بحرینی‌ها به برگزاری مسابقات فرمول یک؛

آیت‌الله عیسی قاسم:‌ نظام بحرین تنها حرف می‌زند، عمل نمی‌کند

بحرين

مسابقات فرمول یک که قرار است فردا (یکشنبه) در بحرین آغاز شود، خشم مردم بحرین را به دنبال داشته و آنها را به خیابان‌ها کشانده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خانم آلاء الشهابی، فعال در زمینه حقوق بشر در مصاحبه با خبرگزاری رویترز گفت: نظام بحرین از این مسابقات استفاده می‌کند تا بگوید که بحرین باید متحد شود. در حالی که تدابیر سختی اتخاذ می‌کند و از این مسابقه برای بهبود وجهه بحرین و به دست آوردن پول بیشتر استفاده می‌کند تا همچنین نشان دهد که اوضاع بر وفق مراد است.

در روستای دراز صدها تن پس از نماز جمعه به خیابان‌ها آمدند و پرچم‌های بحرین و همچنین عکس‌هایی از مسابقه فرمول یک را در دست داشتند که روی آنها نوشته شده بود «تمامی زندانیان را آزاد کنید» و «ما خواهان برابری و عدالت هستیم».

در همین حال، عفو بین‌الملل در گزارشی از ده‌ها تن از قربانیان شکنجه‌ها و نزدیکانشان مصاحبه گرفته و اعلام کرد که مواردی از کتک زدن، استفاده از شوکر، تجاوز، آویزان کردن از دست و پا و محرومیت از خواب گزارش شده است.

در همین حال، آیت‌الله عیسی قاسم، مرجع دینی برجسته در بحرین در سخنانی عنوان داشت: نظام بحرین همچون دیگر نظام‌های رعب آور فقط در حرف و بدون عمل، حقوق ملت‌ها را به رسمیت می‌شناسد.

او عملکرد دولت‌هایی که مدعی احقاق حقوق ملت‌هایشان هستند، محکوم کرد و گفت: عملاً نمی‌بینیم که این دولت‌ها حقوق ملت خود را به رسمیت بشناسند.

انتهای پیام

کد N793971