نفوذ هکرهای عرب به کامپیوترهای ارتش اسرائیل

سیاسی

پژوهشگران یک موسسه امنیتی غیر دولتی اعلام کردند که هکرها توانسته‌اند در یک "کمپین جاسوسی" با استفاده از برنامه‌های هک موجود و ایمیل‌های جعلی، شبکه‌های کامپیوتری ارتش رژیم صهیونیستی را هک کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، پژوهشگران موسسه امنیتی Blue Coat Systems اعلام کردند که این کمپین جاسوسی از حدود چهار ماه قبل آغاز به کار کرده و به احتمال قوی توسط برنامه‌نویسان عرب‌زبان به راه افتاده است و نشان می‌دهد خاورمیانه همچنان مرکز عملیات جاسوسی اینترنتی است و این توانایی در منطقه گسترش یافته است.

ایلون کرانگ، پژوهشگر موسسه و مردی که به فعالیت‌های این کمپین جاسوسی پی برد، گفت: بیشتر برنامه‌های هک از ابزارهای متعددی مانند ویروس تروجان تشکیل شده که دور از شبکه‌های مورد نظر کار خود را انجام می‌دهد.

گرانک افزود: آنگونه که پیداست عاملان حمله با بودجه مالی کمی کار خود را انجام می‌دهند و برای نوشتن کدهای ویژه نفوذ به مبلغ زیادی احتیاج ندارند. به نظر می‌رسد که بیشتر عملیات آنها بر یک مهندسی جمعی و یا یک فریب انسانی متکی بوده است.

طبق گزارش موسسه Blue Coat، هکرها، ایمیل‌هایی را به تعدادی از حساب‌های کاربری نظامی ارسال کرده و اینگونه وانمود کرده‌اند که حاوی اخبار نظامی فوری هستند و یا در برخی موارد با ارسال ویدئوهایی از نظامیان زن ارتش اسرائیل به حساب‌های کاربری اشخاص، ویروس را در کامپیوترهای آنها فعال می‌کردند.

برخی از این ایمیل‌ها، شامل پرونده‌های داخلی بود که به هکرها این امکان را می‌دهد که ورودی‌های پنهانی ایجاد کنند و در فرصت مناسب به حساب‌های کاربری وارد شوند. این ایمیل‌ها امکان دانلود و اجرای برخی برنامه‌ها را نیز به هکرها می‌دهند.

انتهای پیام

کد N793916