لیبرمن اتحادیه اروپا را به آلمان نازی تشبیه کرد

سیاسی

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در واکنش به فراخوان 16 کشور اروپایی برای درج علامت مشخص روی تولیدات شهرک نشینان ساکن کرانه باختری و جولان اشغالی، اتحادیه اروپا را به "دورویی" متهم و اعلام کرد این اقدام شبیه به برخوردهایی است که نازی‌های آلمان با یهودیان در جنگ جهانی دوم داشتند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه خبری العهد، آویگدور لیبرمن، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی با انتقاد از تصمیم وزرای خارجه 16 کشور عضو اتحادیه اروپا مبنی بر درج علامت روی کالاهای تولیدی شهرک‌نشینان صهیونیست، این اقدام را در راستای تسهیل تحریم این کالاها در بازارهای اروپایی دانست و از کشورهای اروپایی خواست مانند علامت‌هایی که نازی‌ها برای اعلام یهودیت خود بر روی لباس‌هایشان استفاده می‌کردند، علامت و ستاره زرد بر روی کالاهای تولید این رژیم درج شود.

لیبرمن گفت: کشورهای عضو اتحادیه اروپا در برخورد با اسرائیل سیاست‌های دوگانه‌ای را در پیش می‌گیرند.

وی با اشاره به ادامه کشتارها در برخی از کشورهای جهان و عدم اقدام کشورهای اروپایی در قبال این کشتارها خطاب به مقامات اروپا گفت: اروپایی‌ها در مقابل فاجعه اردوگاه یرموک در سوریه چه اقدامی انجام دادند؟

سیلوان شالوم، وزیر انرژی رژیم صهیونیستی نیز گفت: اروپایی‌ها در نتیجه جانبداری‌شان از فلسطینی‌ها، به روند تشکیل دو کشور آسیب می‌زنند چراکه درج علامت روی تولیدات شهرک‌نشینان اقدامی در جهت آسیب به روند صلح است.

انتهای پیام

کد N793774